BMW Řada 7 2008
Způsobilé na 30 dnů 2,3 % · Nezpůsobilé 0,2 % (celkem 2,5 % bez plné způsobilosti, z 1 251 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
BMW Řada 7 ročníku 2008 má v ČR 106 vozů. V provozu jich zůstává 66 vozů (62,3 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 74,5 % (79 vozů).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.0 Nafta 170 kW (56,6 %), 3.0 Nafta 180 kW (23,6 %), 4.4 Benzín 300 kW (14,2 %).
Barevně převládá černá-metal (26,4 %), druhá nejčastější je černá (20,8 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 251 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2008 mělo plnou způsobilost 97,4 %. Model jako celek dosahuje 95,5 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,8 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 97,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,3 % a „Nezpůsobilé“ 0,2 % ze všech prohlídek (celkem 2,5 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 1,3 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2007 (96,0 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 193 362 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 130 955 až 254 297 km. To odpovídá asi 10 742 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (50,2 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.
Vysoký podíl dovozů (74,5 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 114 | 27,9 % |
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 107 | 26,2 % |
| Brzdové zařízení | 72 | 17,6 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 59 | 14,5 % |
| Řízení | 56 | 13,7 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2008
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 3.0 Nafta 170 kW | 60 | 97,5 % | – |
Z registru vozidel
Složení BMW Řady 7 2008 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo68,4 % · 54 vozidel
- Německo (NDR)6,3 % · 5 vozidel
- Slovensko5,1 % · 4 vozidla
- Francie2,5 % · 2 vozidla
- Itálie2,5 % · 2 vozidla
- ostatní země3,8 % · 3 vozidla
- země neurčena11,4 % · 9 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha29,3 % · 366 prohlídek
- Středočeský kraj17,6 % · 220 prohlídek
- Jihomoravský kraj11,4 % · 143 prohlídek
- ostatní41,7 % · 522 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Černá metalíza26,4 % · 28 vozidel
- Černá20,8 % · 22 vozidel
- Šedá metalíza19,8 % · 21 vozidel
- Stříbrná metalíza16,0 % · 17 vozidel
- Modrá metalíza8,5 % · 9 vozidel
- ostatní8,5 % · 9 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 35,8 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2008 patří u Řady 7 k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 1,8 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní BMW Řadu 7 2008
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.