Volkswagen Sharan 2020
Způsobilé na 30 dnů 2,8 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,8 % bez plné způsobilosti, z 423 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 408 557 Kčmedián 484 950 Kčdo 581 199 Kč
Ročník 2020 Volkswagenu Sharanu má v českých registrech 151 vozů. V provozu zůstává 150 vozů (99,3 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 57 vozů (37,7 %).
Jak ročník stárne
Volkswagenu Sharanu 2020 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 94,1 % | 60 000 až 110 000 km |
| 6 let | 94,3 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 130 kW (53,6 %), 2.0 Nafta 110 kW (43,7 %), 1.4 Benzín 110 kW (2,6 %).
Nejčastější barva je šedá (43,0 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 423 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2020 mělo plnou způsobilost 97,2 %. Model jako celek dosahuje 92,5 %, tento ročník je tedy o 4,6 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 97,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,8 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 2,8 % bez plné způsobilosti).
Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 40,6 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 98 532 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 63 150 až 150 645 km. To odpovídá asi 16 422 km ročně, tedy standardní osobní provoz (15 až 20 tisíc km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (47,1 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.
Vysoký podíl dovozů (37,7 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2020
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.0 Nafta 130 kW | 81 | 97,8 % | 649 000 Kč |
| 2.0 Nafta 110 kW | 66 | 96,2 % | 466 746 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 158 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 635 000 Kč |
| 100 000 km | 567 000 Kč |
| 150 000 km | 496 000 Kč |
| 200 000 km | 421 000 Kč |
| 250 000 km | 354 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Volkswagen Sharanu ročníku 2020 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 484 950 Kč (při mediánovém nájezdu 157 634 km). Běžné rozpětí je od 408 557 do 581 199 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 648 524 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 366 815 Kč.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 635 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 354 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Volkswagenu Sharanu 2020 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo68,4 % · 39 vozidel
- Rakousko17,5 % · 10 vozidel
- Belgie1,8 % · 1 vozidlo
- Francie1,8 % · 1 vozidlo
- Lucembursko1,8 % · 1 vozidlo
- ostatní země7,0 % · 4 vozidla
- země neurčena1,8 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha47,1 % · 236 prohlídek
- Středočeský kraj31,7 % · 159 prohlídek
- Jihomoravský kraj21,2 % · 106 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá43,0 % · 65 vozidel
- Černá15,2 % · 23 vozidel
- Modrá14,6 % · 22 vozidel
- Bílá13,9 % · 21 vozidel
- Hnědá12,6 % · 19 vozidel
- ostatní0,7 % · 1 vozidlo
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 85,8 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2020 patří u Sharanu k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 4,6 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Volkswagen Sharan 2020
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.