Volkswagen Sharan 2018

2.0 Nafta 110 kW

Kód motoru: DFL · 3 kódové varianty

Specifikace motoru

Nafta
Palivo
110 kW
Výkon (150 k)
~2 000 cm³
Objem
5,2 l/100 km
Ø spotřeba
137 g/km
Ø CO₂
199 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 6· Ø hmotnost 1 843 kg· rozvor 2 905 mm· délka 4 855 mm
Zahrnuté varianty paliva: nafta
Evidováno
85
V provozu
84
Způsobilost na STK
96,5 %
STK kontrol
344

Způsobilé na 30 dnů 3,5 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 3,5 % bez plné způsobilosti, z 344 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 339 712 Kčmedián 389 900 Kčdo 447 356 Kč

V nabídce Volkswagenu Sharanu ročníku 2018 obsadila motorizace 2.0 Nafta 110 kW první pozici: 85 vozů (49,4 % ročníku).

Tato motorizace96,5 %
Ročník celkem96,2 %
Model celkem92,5 %
Značka celkem94,2 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km98,0 %
100-200 000 km94,8 %
200-300 000 km92,3 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 96,5 % (344 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2018 (ročník průměrně 96,2 %).

Plnou způsobilost mělo 96,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 3,5 % bez plné způsobilosti).

Na co se zaměřit u motorizace 2.0 Nafta 110 kW

Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.

ZávadaČastěji
Menší poškození čelního sklaVýhledy · kód 3.2.1.2A1,29×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.
Menší vzorek: 707 prohlídek, čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Menší poškození čelního sklakód 3.2.1.218 let7 327

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

1,8 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Rozložení kódů motoru

Z 85 vozidel této motorizace se v registru eviduje 3 kódů typu motoru:

DFL
81,2 %69 ks
DLT
17,6 %15 ks
DFLA
1,2 %1 ks

Další motorizace Volkswagenu Sharanu 2018

Cenový odhad

339 712
od Kč
389 900
medián Kč
447 356
do Kč

Při nájezdu kolem 175 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km533 000 Kč
100 000 km479 000 Kč
150 000 km423 000 Kč
200 000 km354 000 Kč
250 000 km300 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 2.0 Nafta 110 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 389 900 Kč (při typickém nájezdu 174 606 km). Běžné rozmezí je 339 712–447 356 Kč.

Oproti mediánu ročníku 2018 (436 140 Kč) je tato motorizace o 11 % níže.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 533 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 300 000 Kč.

Jiné ročníky Volkswagenu Sharanu

Proklepněte konkrétní Volkswagen Sharan 2018 2.0 Nafta 110 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.