Volkswagen Sharan 2018

2.0 Nafta 135 kW

Kód motoru: DFM · 2 kódové varianty

Specifikace motoru

Nafta
Palivo
135 kW
Výkon (184 k)
~2 000 cm³
Objem
5,8 l/100 km
Ø spotřeba
151 g/km
Ø CO₂
212 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 6· Ø hmotnost 1 941 kg· rozvor 2 920 mm· délka 4 854 mm
Zahrnuté varianty paliva: nafta

Charakter motoru

Středně objemový turbodiesel je v této výkonové třídě typická volba pro dálkaře a řidiče s vysokým ročním nájezdem. Točivý moment přichází nízko a spotřeba zůstává rozumná.

U dieselů v tomto stáří je klíčové prověřit stav DPF filtru, EGR ventilu, vstřikovačů a systému common-rail. Servisní historie s doloženými výměnami oleje a paliva je zásadní.

Evidováno
75
V provozu
70
Způsobilost na STK
96,6 %
STK kontrol
323

Způsobilé na 30 dnů 3,1 % · Nezpůsobilé 0,3 % (celkem 3,4 % bez plné způsobilosti, z 323 prohlídek)

Cenový odhadod 485 000 Kčmedián 547 997 Kčdo 628 273 Kč

2.0 Nafta 135 kW je druhá nejpočetnější motorizace u Volkswagenu Sharanu ročníku 2018. V registrech je evidováno 75 vozů (43,6 % ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem DFM (další 1 kódová varianta byla postavena na stejných mechanických dílech).

Tato motorizace96,6 %
Ročník celkem96,2 %
Model celkem92,5 %
Značka celkem94,2 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km97,5 %
100-200 000 km95,4 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 96,6 % (323 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2018 (ročník průměrně 96,2 %).

Plnou způsobilost mělo 96,6 % prohlídek; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,1 % a „Nezpůsobilé“ 0,3 % (celkem 3,4 % bez plné způsobilosti).

Jde zároveň o nejspolehlivější motorizaci ročníku. Porazila i 2.0 Nafta 110 kW (96,5 %).

Na co se zaměřit u motorizace 2.0 Nafta 135 kW

Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.

ZávadaČastěji
Vůle v zavěšení kol (silentbloky, čepy)Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.3.1.1B1,88×

Další vážné závady se v našich datech neobjevují častěji, než je u stejně starých vozů běžné.

Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.
Menší vzorek: 724 prohlídek, čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Vůle v zavěšení kol (silentbloky, čepy)kód 5.3.3.1.111 let645
Menší poškození čelního sklakód 3.2.1.218 let7 327

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

0,8 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 745 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Rozložení kódů motoru

Z 75 vozidel této motorizace se v registru eviduje 2 kódů typu motoru:

DFM
98,7 %74 ks
DFMA
1,3 %1 ks

Další motorizace Volkswagenu Sharanu 2018

Cenový odhad

485 000
od Kč
547 997
medián Kč
628 273
do Kč

Při nájezdu kolem 170 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km720 000 Kč
100 000 km651 000 Kč
150 000 km584 000 Kč
200 000 km496 000 Kč
250 000 km424 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 2.0 Nafta 135 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 547 997 Kč (při typickém nájezdu 170 000 km). Běžné rozmezí je 485 000–628 273 Kč.

Oproti mediánu ročníku 2018 (436 140 Kč) je tato motorizace o 26 % výše.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 720 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 424 000 Kč.

Jiné ročníky Volkswagenu Sharanu

Proklepněte konkrétní Volkswagen Sharan 2018 2.0 Nafta 135 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.