Subaru Forester 2017
Způsobilé na 30 dnů 3,5 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 3,5 % bez plné způsobilosti, z 868 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 268 932 Kčmedián 319 999 Kčdo 355 790 Kč
Ročník 2017 Subaru Foresteru má v českých registrech 181 vozů. V provozu zůstává 179 vozů (98,9 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 23 vozů (12,7 %).
Jak ročník stárne
Subaru Foresteru 2017 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 8 let klesla plná způsobilost o 1,1 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 97,2 % | 40 000 až 80 000 km |
| 6 let | 97,1 % | 60 000 až 120 000 km |
| 8 let | 96,1 % | 80 000 až 150 000 km |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Benzín 110 kW (61,3 %), 2.0 Benzín 177 kW (24,3 %), 2.0 Nafta 108 kW (14,4 %).
Barevně převládá šedá (29,3 %), druhá nejčastější je bílá (19,3 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 868 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2017 mělo plnou způsobilost 96,5 %. Model jako celek dosahuje 94,5 %, tento ročník je tedy o 2,0 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 96,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 3,5 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 81 792 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 53 754 až 118 669 km. To odpovídá asi 9 088 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (40,6 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Středočeský kraj.
Podíl dovozů (12,7 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 128 | 27,9 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 100 | 21,8 % |
| Výhledy | 92 | 20,1 % |
| Brzdové zařízení | 78 | 17,0 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 60 | 13,1 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2017
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.0 Benzín 110 kW | 111 | 97,0 % | 340 573 Kč |
| 2.0 Benzín 177 kW | 44 | 96,5 % | 339 080 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 183 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 100 000 km | 397 000 Kč |
| 150 000 km | 348 000 Kč |
| 200 000 km | 301 000 Kč |
| 250 000 km | 265 000 Kč |
| 300 000 km | 219 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Subaru Foresteru ročníku 2017 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 319 999 Kč (při mediánovém nájezdu 183 295 km). Běžné rozpětí je od 268 932 do 355 790 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 388 992 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 158 158 Kč.
S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 397 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 219 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Subaru Foresteru 2017 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo73,9 % · 17 vozidel
- Švédsko13,0 % · 3 vozidla
- Kanada4,3 % · 1 vozidlo
- Polsko4,3 % · 1 vozidlo
- Slovensko4,3 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha38,8 % · 337 prohlídek
- Moravskoslezský kraj29,3 % · 254 prohlídek
- Středočeský kraj27,5 % · 239 prohlídek
- ostatní4,4 % · 38 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá29,3 % · 53 vozidel
- Bílá19,3 % · 35 vozidel
- Hnědá19,3 % · 35 vozidel
- Zelená12,2 % · 22 vozidel
- Modrá11,6 % · 21 vozidel
- ostatní8,3 % · 15 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 53,5 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 604 vozů Subaru Foresteru 2017 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2017 patří u Foresteru k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,0 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Subaru Forester 2017
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.