Subaru Forester 2019

Evidováno
88
Způsobilost na STK
97,4 %
Ø nájezd (medián)
64 395 km
Dovezeno (21 ks)
24 %

Způsobilé na 30 dnů 2,6 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,6 % bez plné způsobilosti, z 313 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 459 000 Kčmedián 482 376 Kčdo 549 552 Kč

Pro Subaru Forester ročníku 2019 eviduje registr 88 vozů. Aktivně jezdí 87 vozů (98,9 %), dovoz tvoří 23,9 % ročníku (21 vozů).

Ročník 201997,4 %
Model celkem94,5 %
Značka celkem94,4 %

Jak ročník stárne

Subaru Foresteru 2019 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky98,0 % -
6 let98,0 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Benzín 110 kW (92,0 %), 2.0 Benzín 177 kW (4,5 %), 2.0 Benzín+LPG 110 kW (3,4 %).

Nejčastější barva je šedá (43,2 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 313 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2019 mělo plnou způsobilost 97,4 %. Model jako celek dosahuje 94,5 %, tento ročník je tedy o 3,0 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 97,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,6 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 2,6 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 64 395 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 41 466 až 95 209 km. To odpovídá asi 9 199 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (41,2 %), pak následují Středočeský kraj a Moravskoslezský kraj.

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
21×
2
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
20×
3
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
9×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
5×
5
Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.10.2.1
5×
6
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
5×
7
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
5×
8
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
4×

Motorizace ročníku 2019

MotorPočetSTK~cena
2.0 Benzín 110 kW8197,1 %459 800 Kč

Cenový odhad

459 000
od Kč
482 376
medián Kč
549 552
do Kč

Při nájezdu kolem 117 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km571 000 Kč
100 000 km506 000 Kč
150 000 km446 000 Kč
200 000 km387 000 Kč
250 000 km339 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Subaru Foresteru ročníku 2019 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 482 376 Kč (při mediánovém nájezdu 117 000 km). Běžné rozpětí je od 459 000 do 549 552 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 617 810 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 448 800 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 571 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 339 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Subaru Foresteru 2019 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Švédsko47,6 % · 10 vozidel
  • Německo23,8 % · 5 vozidel
  • Rakousko9,5 % · 2 vozidla
  • Belgie4,8 % · 1 vozidlo
  • Lotyšská republika4,8 % · 1 vozidlo
  • ostatní země9,5 % · 2 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha41,2 % · 162 prohlídek
  • Středočeský kraj34,4 % · 135 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj24,4 % · 96 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá43,2 % · 38 vozidel
  • Bílá22,7 % · 20 vozidel
  • Hnědá17,0 % · 15 vozidel
  • Modrá11,4 % · 10 vozidel
  • Červená4,5 % · 4 vozidla
  • ostatní1,1 % · 1 vozidlo

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
59,1 %
evidováno u 191 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 58,2 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 97,3 %EURO 5 · 2,1 %EURO 3 · 0,5 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2019 patří u Foresteru k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 3,0 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Subaru Foresteru

Proklepněte konkrétní Subaru Forester 2019

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.