Subaru Forester 2017

2.0 Benzín 110 kW

Kód motoru: FB 20 · 2 kódové varianty

Specifikace motoru

Benzín
Palivo
110 kW
Výkon (150 k)
~2 000 cm³
Objem
6,7 l/100 km
Ø spotřeba
155 g/km
Ø CO₂
191 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 6· Ø hmotnost 1 575 kg· rozvor 2 640 mm· délka 4 600 mm
Zahrnuté varianty paliva: benzínbenzín 95

Charakter motoru

Větší benzínový motor s vyšším výkonem si pro dlouhou životnost žádá kvalitní olej a šetrný styl jízdy, zejména v prvních minutách po studeném startu.

Evidováno
111
V provozu
109
Způsobilost na STK
97,0 %
STK kontrol
505

Způsobilé na 30 dnů 3,0 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 3,0 % bez plné způsobilosti, z 505 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 321 794 Kčmedián 340 573 Kčdo 360 874 Kč

V nabídce Subaru Foresteru ročníku 2017 obsadila motorizace 2.0 Benzín 110 kW první pozici: 111 vozů (61,3 % ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem FB 20 (další 1 kódová varianta byla postavena na stejných mechanických dílech).

Tato motorizace97,0 %
Ročník celkem96,5 %
Model celkem94,5 %
Značka celkem94,4 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km97,3 %
100-200 000 km94,3 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 97,0 % (505 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2017 (ročník průměrně 96,5 %).

Plnou způsobilost mělo 97,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 3,0 % bez plné způsobilosti).

Jde zároveň o nejspolehlivější motorizaci ročníku. Porazila i 2.0 Benzín 177 kW (96,5 %).

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

0,1 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Rozložení kódů motoru

Z 111 vozidel této motorizace se v registru eviduje 2 kódů typu motoru:

FB 20
70,3 %78 ks
FB20
29,7 %33 ks

Další motorizace Subaru Foresteru 2017

Cenový odhad

321 794
od Kč
340 573
medián Kč
360 874
do Kč

Při nájezdu kolem 175 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
100 000 km407 000 Kč
150 000 km360 000 Kč
200 000 km312 000 Kč
250 000 km275 000 Kč
300 000 km228 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 2.0 Benzín 110 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 340 573 Kč (při typickém nájezdu 175 000 km). Běžné rozmezí je 321 794–360 874 Kč.

Oproti mediánu ročníku 2017 (319 999 Kč) je tato motorizace o 6 % výše.

S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 407 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 228 000 Kč.

Jiné ročníky Subaru Foresteru

Proklepněte konkrétní Subaru Forester 2017 2.0 Benzín 110 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.