Subaru Forester 2020
Způsobilé na 30 dnů 3,4 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 3,4 % bez plné způsobilosti, z 239 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 498 446 Kčmedián 549 900 Kčdo 601 688 Kč
Pro Subaru Forester ročníku 2020 eviduje registr 86 vozů. Aktivně jezdí 84 vozů (97,7 %), dovoz tvoří 16,3 % ročníku (14 vozů).
Jak ročník stárne
Subaru Foresteru 2020 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 96,1 % | - |
| 6 let | 98,3 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Benzín 110 kW (96,5 %), 2.5 Benzín 136 kW (3,5 %).
Barevně převládá bílá (20,9 %), druhá nejčastější je šedá (20,9 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 239 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2020 mělo plnou způsobilost 96,6 %. Model jako celek dosahuje 94,5 %, tento ročník je tedy o 2,2 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 96,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 3,4 % bez plné způsobilosti).
Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 64,9 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 61 381 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 38 425 až 87 148 km. To odpovídá asi 10 230 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (53,7 %), pak následují Zlínský kraj a Středočeský kraj.
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2020
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.0 Benzín 110 kW | 83 | 96,5 % | 530 000 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 85 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 25 000 km | 650 000 Kč |
| 50 000 km | 603 000 Kč |
| 75 000 km | 569 000 Kč |
| 100 000 km | 532 000 Kč |
| 125 000 km | 506 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Subaru Foresteru ročníku 2020 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 549 900 Kč (při mediánovém nájezdu 85 462 km). Běžné rozpětí je od 498 446 do 601 688 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 626 704 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 456 928 Kč.
S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 650 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 506 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Subaru Foresteru 2020 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo35,7 % · 5 vozidel
- Švédsko28,6 % · 4 vozidla
- Spojené Státy Americké14,3 % · 2 vozidla
- Itálie7,1 % · 1 vozidlo
- Španělsko7,1 % · 1 vozidlo
- země neurčena7,1 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha42,7 % · 102 prohlídek
- Zlínský kraj18,8 % · 45 prohlídek
- Středočeský kraj18,0 % · 43 prohlídek
- ostatní20,5 % · 49 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Bílá20,9 % · 18 vozidel
- Šedá20,9 % · 18 vozidel
- Zelená19,8 % · 17 vozidel
- Hnědá15,1 % · 13 vozidel
- Modrá10,5 % · 9 vozidel
- ostatní12,8 % · 11 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 67,3 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2020 patří u Foresteru k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,2 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Subaru Forester 2020
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.