Subaru Forester 2016
Způsobilé na 30 dnů 3,5 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 3,5 % bez plné způsobilosti, z 653 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 266 200 Kčmedián 295 059 Kčdo 398 234 Kč
V roce 2016 eviduje registr Subaru Foresteru 120 vozů. V provozu jich zůstává 115 vozů (95,8 %); ze zahraničí dovezeno 25 vozů (20,8 %).
Jak ročník stárne
Subaru Foresteru 2016 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 10 let klesla plná způsobilost o 3,0 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 98,4 % | 40 000 až 90 000 km |
| 6 let | 97,4 % | 60 000 až 130 000 km |
| 8 let | 96,2 % | - |
| 10 let | 95,3 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Benzín 110 kW (36,7 %), 2.0 Nafta 108 kW (35,0 %), 2.0 Benzín 177 kW (23,3 %).
Barevně převládá šedá (25,8 %), druhá nejčastější je červená (12,5 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 653 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2016 mělo plnou způsobilost 96,4 %. Model jako celek dosahuje 94,5 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 2,0 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 96,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 3,5 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 98 045 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 64 556 až 143 533 km. To odpovídá asi 9 804 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (46,1 %), pak následují Jihomoravský kraj a Moravskoslezský kraj.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 118 | 31,3 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 97 | 25,7 % |
| Výhledy | 92 | 24,4 % |
| Brzdové zařízení | 70 | 18,6 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2016
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.0 Benzín 110 kW | 44 | 96,9 % | 335 000 Kč |
| 2.0 Nafta 108 kW | 42 | 97,1 % | 229 999 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 165 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 423 000 Kč |
| 100 000 km | 353 000 Kč |
| 150 000 km | 301 000 Kč |
| 200 000 km | 262 000 Kč |
| 250 000 km | 234 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Subaru Foresteru ročníku 2016 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 295 059 Kč (při mediánovém nájezdu 164 757 km). Běžné rozpětí je od 266 200 do 398 234 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 411 262 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 225 850 Kč.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 423 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 234 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Subaru Foresteru 2016 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo44,0 % · 11 vozidel
- Itálie12,0 % · 3 vozidla
- Švýcarsko8,0 % · 2 vozidla
- Dánsko4,0 % · 1 vozidlo
- Francie4,0 % · 1 vozidlo
- ostatní země16,0 % · 4 vozidla
- země neurčena12,0 % · 3 vozidla
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha46,1 % · 325 prohlídek
- Jihomoravský kraj27,4 % · 193 prohlídek
- Moravskoslezský kraj26,5 % · 187 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá25,8 % · 31 vozidel
- Červená12,5 % · 15 vozidel
- Bílá8,3 % · 10 vozidel
- Hnědá8,3 % · 10 vozidel
- Zelená7,5 % · 9 vozidel
- ostatní37,5 % · 45 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 60,7 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2016 patří u Foresteru k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,0 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Subaru Forester 2016
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.