Subaru Forester 2017

2.0 Benzín 177 kW

Kód motoru: FA 20 · 3 kódové varianty

Specifikace motoru

Benzín
Palivo
177 kW
Výkon (241 k)
~2 000 cm³
Objem
8,5 l/100 km
Ø spotřeba
197 g/km
Ø CO₂
221 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 6· Ø hmotnost 1 692 kg· rozvor 2 640 mm· délka 4 595 mm
Zahrnuté varianty paliva: benzín

Charakter motoru

Větší benzínový motor s vyšším výkonem si pro dlouhou životnost žádá kvalitní olej a šetrný styl jízdy, zejména v prvních minutách po studeném startu.

Evidováno
44
V provozu
44
Způsobilost na STK
96,5 %
STK kontrol
205

Způsobilé na 30 dnů 3,4 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 3,4 % bez plné způsobilosti, z 205 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 304 925 Kčmedián 339 080 Kčdo 389 540 Kč

Druhá nejpočetnější motorizace u Subaru Foresteru ročníku 2017 je 2.0 Benzín 177 kW - registr eviduje 44 vozů (24,3 % z celkového ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem FA 20 (další 2 kódové varianty byly postaveny na stejných mechanických dílech).

Tato motorizace96,5 %
Ročník celkem96,5 %
Model celkem94,5 %
Značka celkem94,4 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km97,7 %
100-200 000 km94,0 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 96,5 % (205 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2017 (ročník průměrně 96,5 %).

Plnou způsobilost mělo 96,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 3,4 % bez plné způsobilosti).

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

0,9 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 317 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Rozložení kódů motoru

Z 44 vozidel této motorizace se v registru eviduje 3 kódů typu motoru:

FA 20
65,9 %29 ks
FA20
31,8 %14 ks
FB20
2,3 %1 ks

Další motorizace Subaru Foresteru 2017

Cenový odhad

304 925
od Kč
339 080
medián Kč
389 540
do Kč

Při nájezdu kolem 196 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
100 000 km428 000 Kč
150 000 km381 000 Kč
200 000 km330 000 Kč
250 000 km293 000 Kč
300 000 km243 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 2.0 Benzín 177 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 339 080 Kč (při typickém nájezdu 196 489 km). Běžné rozmezí je 304 925–389 540 Kč.

Oproti mediánu ročníku 2017 (319 999 Kč) je tato motorizace o 6 % výše.

S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 428 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 243 000 Kč.

Jiné ročníky Subaru Foresteru

Proklepněte konkrétní Subaru Forester 2017 2.0 Benzín 177 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.