Subaru Forester 2021
Způsobilé na 30 dnů 3,4 % · Nezpůsobilé 0,5 % (celkem 3,9 % bez plné způsobilosti, z 206 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 549 800 Kčmedián 570 756 Kčdo 651 351 Kč
Pro Subaru Forester ročníku 2021 eviduje registr 79 vozů. Aktivně jezdí 78 vozů (98,7 %), dovoz tvoří 8,9 % ročníku (7 vozů).
Jak ročník stárne
Subaru Foresteru 2021 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 96,2 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Benzín 110 kW (100,0 %).
Barevně převládá šedá (27,8 %), druhá nejčastější je hnědá (20,3 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 206 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2021 mělo plnou způsobilost 96,0 %. Model jako celek dosahuje 94,5 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,6 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 96,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,5 % ze všech prohlídek (celkem 3,9 % bez plné způsobilosti).
Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 60,0 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 52 629 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 29 770 až 79 748 km. To odpovídá asi 10 526 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (48,0 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.
Podíl dovozů (8,9 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2021
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.0 Benzín 110 kW | 79 | 96,0 % | 565 000 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 76 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 25 000 km | 658 000 Kč |
| 50 000 km | 610 000 Kč |
| 75 000 km | 571 000 Kč |
| 100 000 km | 529 000 Kč |
| 125 000 km | 501 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Subaru Foresteru ročníku 2021 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 570 756 Kč (při mediánovém nájezdu 75 650 km). Běžné rozpětí je od 549 800 do 651 351 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 677 224 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 532 653 Kč.
S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 658 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 501 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Subaru Foresteru 2021 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo42,9 % · 3 vozidla
- Nizozemsko14,3 % · 1 vozidlo
- Španělsko14,3 % · 1 vozidlo
- Švédsko14,3 % · 1 vozidlo
- Turecká republika14,3 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha35,4 % · 73 prohlídek
- Středočeský kraj22,8 % · 47 prohlídek
- Jihomoravský kraj15,5 % · 32 prohlídek
- ostatní26,2 % · 54 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá27,8 % · 22 vozidel
- Hnědá20,3 % · 16 vozidel
- Modrá15,2 % · 12 vozidel
- Zelená15,2 % · 12 vozidel
- Bílá13,9 % · 11 vozidel
- ostatní7,6 % · 6 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 58,5 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2021 patří u Foresteru k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 1,6 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Subaru Forester 2021
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.