Škoda Fabia 2012

1.4 Benzín+CNG 63 kW

Kód motoru: CGGB

Specifikace motoru

Benzín+CNG
Palivo
63 kW
Výkon (86 k)
~1 400 cm³
Objem
5,8 l/100 km
Ø spotřeba
139 g/km
Ø CO₂
176 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 5· Ø hmotnost 1 201 kg· rozvor 2 451 mm· délka 4 241 mm
Zahrnuté varianty paliva: benzín + CNGbenzín+cng

Charakter motoru

Atmosférický nebo lehce přeplňovaný benzínový motor v této výkonové třídě je typický pro základní motorizace. Nevyžaduje prémiová paliva a jeho mechanika je poměrně odolná.

Evidováno
43
V provozu
36
Způsobilost na STK
94,0 %
STK kontrol
465

Způsobilé na 30 dnů 5,4 % · Nezpůsobilé 0,4 % (celkem 5,8 % bez plné způsobilosti, z 465 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 2,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 89 000 Kčobvykle 94 000 Kčdo 110 000 Kč

12. nejpočetnější motorizace u Škody Fabie ročníku 2012 je 1.4 Benzín+CNG 63 kW - registr eviduje 43 vozů (0,4 % z celkového ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem CGGB.

Tato motorizace94,0 %
Ročník celkem96,7 %
Model celkem94,1 %
Značka celkem94,2 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km97,6 %
100-200 000 km90,0 %
200-300 000 km90,4 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 94,0 % (465 prohlídek), tedy o 2,7 procentního bodu pod průměrem mezi motory ročníku 2012 (ročník průměrně 96,7 %).

Plnou způsobilost mělo 94,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,4 % ze všech prohlídek (celkem 5,8 % bez plné způsobilosti).

Na co se zaměřit u motorizace 1.4 Benzín+CNG 63 kW

Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.

ZávadaČastěji
Koroze karoserie narušující pevnostPodvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.2B1,56×
Parkovací brzda zabírá pozděBrzdové zařízení · kód 1.1.6.3.1B1,42×
Nesprávná hodnota lambdaObtěžování okolí · kód 8.2.1.2.3B1,41×
Nedostatečná brzdná sílaBrzdové zařízení · kód 1.2.1.1.1B1,35×
Nedostatečně upevněný výfukPodvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.2B1,34×
Netěsný výfukový systémPodvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.2B1,33×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Nesprávná hodnota lambdakód 8.2.1.2.318 let10 492
Nedostatečně upevněný výfukkód 6.1.2.2.218 let3 551
Netěsný výfukový systémkód 6.1.2.1.218 let5 042
Slabý brzdný účinek parkovací brzdykód 1.4.2.1.118 let14 396
Parkovací brzda zabírá pozděkód 1.1.6.3.119 let6 454
Zobrazit všech 10 závad
ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Nedostatečná brzdná sílakód 1.2.1.1.119 let5 473
Koroze karoserie narušující pevnostkód 6.2.1.1.220 let8 443
Hřídel stěrače bez ochranného pouzdrakód 3.4.3.120 let38 487
Opotřebený mechanismus parkovací brzdykód 1.1.6.2.120 let68 921
Opotřebené závěsy nebo omezovače dveříkód 6.2.3.3.121 let17 845

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

0,1 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Další motorizace Škody Fabie 2012

Cenový odhad

89 000
od Kč
94 000
obvykle Kč
110 000
do Kč

Při nájezdu kolem 159 000 km, obvyklém v inzerci. Odhad z cen srovnatelných vozů.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km137 000 Kč
100 000 km112 000 Kč
150 000 km97 000 Kč
200 000 km79 000 Kč
250 000 km61 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 1.4 Benzín+CNG 63 kW vychází při nájezdu kolem 159 000 km na přibližně 94 000 Kč. Polovina srovnatelných vozů se nabízí mezi 89 000 a 110 000 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 137 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 61 000 Kč.

Doporučení

V datech patří mezi nejrizikovější motorizace ročníku. Zvažte jiné alternativy nebo buďte extra důkladní při kontrole.

Statistiky jsou ale jen vodítko, před koupí konkrétního vozu si vždy ověřte jeho skutečný technický stav (předkupní prohlídka, servisní historie, prověření VIN).

Jiné ročníky Škody Fabie

Proklepněte konkrétní Škodu Fabii 2012 1.4 Benzín+CNG 63 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.