Renault Megane 1995

Evidováno
66
Způsobilost na STK
90,7 %
Ø nájezd (medián)
166 208 km
Dovezeno (47 ks)
71 %

Způsobilé na 30 dnů 7,3 % · Nezpůsobilé 0,4 % (celkem 7,7 % bez plné způsobilosti, z 234 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 17,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

V roce 1995 eviduje registr Renaultu Megane 66 vozů. Model byl ve fázi, kdy popularita rostla. V provozu jich zůstává 4 vozy (6,1 %); ze zahraničí dovezeno 47 vozů (71,2 %).

Ročník 199590,7 %
Model celkem92,9 %
Značka celkem92,6 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Benzín 66 kW (43,9 %), 1.9 Nafta 47 kW (25,8 %), 1.4 Benzín 55 kW (16,7 %).

Barevně převládá modrá-metal (22,7 %), druhá nejčastější je červená-metal (16,7 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 234 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1995 mělo plnou způsobilost 90,7 %. Model jako celek dosahuje 92,9 %, tento ročník je tedy o 2,1 procentního bodu pod průměrem.

Plnou způsobilost mělo 90,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 7,3 % a „Nezpůsobilé“ 0,4 % ze všech prohlídek (celkem 7,7 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 9,2 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 166 208 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 135 608 až 196 503 km. To odpovídá asi 5 362 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Moravskoslezském kraji (48,9 %), pak následují Jihomoravský kraj a Vysočina.

Vysoký podíl dovozů (71,2 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku17166,0 %
Brzdové zařízení8834,0 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
68×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
35×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
27×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
26×
5
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
24×
6
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
16×
7
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1
16×
8
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
12×

Z registru vozidel

Složení Renaultu Megane 1995 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Itálie2,1 % · 1 vozidlo
  • Rakousko2,1 % · 1 vozidlo
  • země neurčena95,7 % · 45 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Moravskoslezský kraj18,4 % · 43 prohlídek
  • Jihomoravský kraj9,8 % · 23 prohlídek
  • Kraj Vysočina9,4 % · 22 prohlídek
  • ostatní62,4 % · 146 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Modrá metalíza22,7 % · 15 vozidel
  • Červená metalíza16,7 % · 11 vozidel
  • Bílá10,6 % · 7 vozidel
  • Modrá tmavá7,6 % · 5 vozidel
  • Zelená metalíza7,6 % · 5 vozidel
  • ostatní34,8 % · 23 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Katalyzátor
41,3 %
evidováno u 31 vozů
Tažné zařízení
25,3 %
evidováno u 19 vozů
ABS
12,0 %
evidováno u 9 vozů
Airbag
12,0 %
evidováno u 9 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 4,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 2 · 100,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 1995 je mezi ročníky Megane podprůměrný. Plná způsobilost je o 2,1 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.

Jiné ročníky Renaultu Megane

Proklepněte konkrétní Renault Megane 1995

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.