Renault Espace 2016

1.6 Nafta 118 kW

Kód motoru: R9M D4 · 3 kódové varianty

Specifikace motoru

Nafta
Palivo
118 kW
Výkon (160 k)
~1 600 cm³
Objem
4,6 l/100 km
Ø spotřeba
120 g/km
Ø CO₂
202 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 6· Ø hmotnost 1 737 kg· rozvor 2 884 mm· délka 4 857 mm
Zahrnuté varianty paliva: nafta

Charakter motoru

Středně objemový turbodiesel je v této výkonové třídě typická volba pro dálkaře a řidiče s vysokým ročním nájezdem. Točivý moment přichází nízko a spotřeba zůstává rozumná.

U dieselů v tomto stáří je klíčové prověřit stav DPF filtru, EGR ventilu, vstřikovačů a systému common-rail. Servisní historie s doloženými výměnami oleje a paliva je zásadní.

Evidováno
87
V provozu
84
Způsobilost na STK
95,6 %
STK kontrol
394

Způsobilé na 30 dnů 4,1 % · Nezpůsobilé 0,3 % (celkem 4,3 % bez plné způsobilosti, z 394 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 2,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 240 075 Kčmedián 278 000 Kčdo 316 550 Kč

V nabídce Renaultu Espace ročníku 2016 obsadila motorizace 1.6 Nafta 118 kW první pozici: 87 vozů (76,3 % ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem R9M D4 (další 2 kódové varianty byly postaveny na stejných mechanických dílech).

Tato motorizace95,6 %
Ročník celkem95,8 %
Model celkem92,5 %
Značka celkem92,6 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km99,0 %
100-200 000 km94,1 %
200-300 000 km91,5 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 95,6 % (394 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2016 (ročník průměrně 95,8 %).

Plnou způsobilost mělo 95,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,1 % a „Nezpůsobilé“ 0,2 % ze všech prohlídek (celkem 4,3 % bez plné způsobilosti).

Naopak jde o nejhůře hodnocený motor ročníku, dokonce pod úrovní 1.6 Benzín 147 kW (95,9 %).

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

11 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 566 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Rozložení kódů motoru

Z 87 vozidel této motorizace se v registru eviduje 3 kódů typu motoru:

R9M D4
96,6 %84 ks
R9MSD4D4
2,3 %2 ks
R9M E4
1,1 %1 ks

Cenový odhad

240 075
od Kč
278 000
medián Kč
316 550
do Kč

Při nájezdu kolem 185 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
100 000 km383 000 Kč
150 000 km314 000 Kč
200 000 km262 000 Kč
250 000 km230 000 Kč
300 000 km188 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 1.6 Nafta 118 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 278 000 Kč (při typickém nájezdu 184 780 km). Běžné rozmezí je 240 075–316 550 Kč.

Cenově odpovídá mediánu ročníku 2016 (272 824 Kč).

S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 383 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 188 000 Kč.

Jiné ročníky Renaultu Espace

Proklepněte konkrétní Renault Espace 2016 1.6 Nafta 118 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.