Renault Espace 2015

1.6 Nafta 118 kW

Kód motoru: R9M D4

Specifikace motoru

Nafta
Palivo
118 kW
Výkon (160 k)
~1 600 cm³
Objem
4,7 l/100 km
Ø spotřeba
122 g/km
Ø CO₂
202 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 6· Ø hmotnost 1 741 kg· rozvor 2 884 mm· délka 4 857 mm
Zahrnuté varianty paliva: nafta

Charakter motoru

Středně objemový turbodiesel je v této výkonové třídě typická volba pro dálkaře a řidiče s vysokým ročním nájezdem. Točivý moment přichází nízko a spotřeba zůstává rozumná.

U dieselů v tomto stáří je klíčové prověřit stav DPF filtru, EGR ventilu, vstřikovačů a systému common-rail. Servisní historie s doloženými výměnami oleje a paliva je zásadní.

Evidováno
80
V provozu
76
Způsobilost na STK
95,3 %
STK kontrol
366

Způsobilé na 30 dnů 4,6 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 4,6 % bez plné způsobilosti, z 366 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 220 630 Kčmedián 241 500 Kčdo 270 000 Kč

V nabídce Renaultu Espace ročníku 2015 obsadila motorizace 1.6 Nafta 118 kW první pozici: 80 vozů (76,2 % ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem R9M D4.

Tato motorizace95,3 %
Ročník celkem95,4 %
Model celkem92,5 %
Značka celkem92,6 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km97,4 %
100-200 000 km95,1 %
200-300 000 km97,1 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 95,3 % (366 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2015 (ročník průměrně 95,4 %).

Plnou způsobilost mělo 95,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,6 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 4,6 % bez plné způsobilosti).

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

14 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 451 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Cenový odhad

220 630
od Kč
241 500
medián Kč
270 000
do Kč

Při nájezdu kolem 182 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
100 000 km333 000 Kč
150 000 km273 000 Kč
200 000 km228 000 Kč
250 000 km200 000 Kč
300 000 km163 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 1.6 Nafta 118 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 241 500 Kč (při typickém nájezdu 181 562 km). Běžné rozmezí je 220 630–270 000 Kč.

Cenově odpovídá mediánu ročníku 2015 (241 159 Kč).

S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 333 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 163 000 Kč.

Jiné ročníky Renaultu Espace

Proklepněte konkrétní Renault Espace 2015 1.6 Nafta 118 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.