Renault Espace 1995

Evidováno
469
Způsobilost na STK
91,9 %
Ø nájezd (medián)
222 369 km
Dovezeno (395 ks)
84 %

Způsobilé na 30 dnů 4,9 % · Nezpůsobilé 1,7 % (celkem 6,7 % bez plné způsobilosti, z 1 957 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 18,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Pro Renault Espace ročníku 1995 eviduje registr 469 vozů. Aktivně jezdí 90 vozů (19,2 %), dovoz tvoří 84,2 % ročníku (395 vozů).

Ročník 199591,9 %
Model celkem92,5 %
Značka celkem92,6 %

Jak ročník stárne

Renaultu Espace 1995 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
14 let84,6 % -
16 let85,6 % -
18 let88,1 % -
20 let87,9 % -
22 let89,4 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.2 Benzín (38,2 %), 2.1 Nafta (18,1 %), 2.2 Benzín 79 kW (14,9 %).

Barevně převládá modrá-metal (20,3 %), druhá nejčastější je zelená-metal (18,8 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 957 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1995 mělo plnou způsobilost 91,9 %. Model jako celek dosahuje 92,5 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 0,7 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 91,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,9 % a „Nezpůsobilé“ 1,7 % ze všech prohlídek (celkem 6,7 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,2 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 1994 (90,6 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 8,3 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 222 369 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 183 000 až 268 233 km. To odpovídá asi 7 173 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (39,1 %), pak následují Jihomoravský kraj a Praha.

Vysoký podíl dovozů (84,2 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku1 52838,0 %
Brzdové zařízení97724,3 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav49412,3 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení48212,0 %
Řízení3218,0 %
Výhledy2215,5 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
524×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
326×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
289×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
219×
5
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
217×
6
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
172×
7
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
169×
8
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
148×

Motorizace ročníku 1995

MotorPočetSTK~cena
2.2 Benzín 79 kW7091,0 %–

Z registru vozidel

Složení Renaultu Espace 1995 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo10,4 % · 41 vozidel
  • Rakousko1,8 % · 7 vozidel
  • Belgie0,3 % · 1 vozidlo
  • Dánsko0,3 % · 1 vozidlo
  • Francie0,3 % · 1 vozidlo
  • ostatní země0,8 % · 3 vozidla
  • země neurčena86,3 % · 341 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj14,2 % · 277 prohlídek
  • Jihomoravský kraj13,1 % · 257 prohlídek
  • Hlavní město Praha8,9 % · 174 prohlídek
  • ostatní63,8 % · 1 249 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Modrá metalíza20,3 % · 95 vozidel
  • Zelená metalíza18,8 % · 88 vozidel
  • Bílá15,4 % · 72 vozidel
  • Šedá metalíza13,0 % · 61 vozidel
  • Červená metalíza7,7 % · 36 vozidel
  • ostatní24,9 % · 117 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
66,0 %
evidováno u 330 vozů
ABS
39,8 %
evidováno u 199 vozů
Katalyzátor
26,2 %
evidováno u 131 vozů
Airbag
19,2 %
evidováno u 96 vozů
Pohon na plyn
12,4 %
evidováno u 62 vozů
Klimatizace
6,6 %
evidováno u 33 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 2,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 1 · 50,0 %EURO 2 · 50,0 %

Majitelé a osud v registru

Z 500 vozů Renaultu Espace 1995 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
20,2 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
1 záznam
medián na vozidlo
Dokončené období držení
3,2 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
18,6 %
vyvezeno 1,8 % · zaniklo 70,8 %

Jiné ročníky Renaultu Espace

Proklepněte konkrétní Renault Espace 1995

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.