Peugeot 5008 2017
1.6 Nafta 88 kW
Specifikace motoru
Charakter motoru
Středně objemový turbodiesel je v této výkonové třídě typická volba pro dálkaře a řidiče s vysokým ročním nájezdem. Točivý moment přichází nízko a spotřeba zůstává rozumná.
U dieselů v tomto stáří je klíčové prověřit stav DPF filtru, EGR ventilu, vstřikovačů a systému common-rail. Servisní historie s doloženými výměnami oleje a paliva je zásadní.
Způsobilé na 30 dnů 3,5 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 3,5 % bez plné způsobilosti, z 377 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
První nejpočetnější motorizace u Peugeotu 5008 ročníku 2017 je 1.6 Nafta 88 kW - registr eviduje 76 vozů (42,2 % z celkového ročníku).
V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem BH01 (další 1 kódová varianta byla postavena na stejných mechanických dílech).
Způsobilost na STK podle nájezdu
Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.
| Pásmo nájezdu | Způsobilost na STK |
|---|---|
| do 100 000 km | 96,2 % |
| 100-200 000 km | 95,7 % |
Spolehlivost mezi motory ročníku
Plná způsobilost tohoto motoru je 96,5 % (377 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2017 (ročník průměrně 96,4 %).
Plnou způsobilost mělo 96,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 3,5 % bez plné způsobilosti).
Na co se zaměřit u motorizace 1.6 Nafta 88 kW
Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.
| Závada | Častěji | |
|---|---|---|
| Nesvítí osvětlení registrační značkySvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1 | A | 2,34× |
| Prachovka na hnacím hřídeli kolaNápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.4.2.1 | A | 2,12× |
| Poškozené krycí sklo světlometu (funkce zachována)Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1 | A | 1,31× |
Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021
Kdy se tyto závady objevují poprvé
Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.
| Závada | Obvykle poprvé v | Vozidel |
|---|---|---|
| Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.1 | 11 let | 2 138 |
| Prachovka na hnacím hřídeli kolakód 5.3.4.2.1 | 11 let | 427 |
| Poškozené krycí sklo světlometu (funkce zachována)kód 4.1.1.2.1 | 12 let | 3 840 |
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Rozložení kódů motoru
Z 76 vozidel této motorizace se v registru eviduje 2 kódů typu motoru: