Peugeot 508 2014

Evidováno
189
Způsobilost na STK
95,8 %
Ø nájezd (medián)
155 664 km
Dovezeno (76 ks)
40 %

Způsobilé na 30 dnů 4,2 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 4,2 % bez plné způsobilosti, z 1 377 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 121 106 Kčmedián 152 870 Kčdo 189 442 Kč

Peugeot 508 ročníku 2014 má v ČR 189 vozů. Vrchol popularity je za námi, registrace postupně ustupují. V provozu jich zůstává 171 vozů (90,5 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 40,2 % (76 vozů).

Ročník 201495,8 %
Model celkem96,0 %
Značka celkem93,3 %

Jak ročník stárne

Peugeotu 508 2014 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 12 let klesla plná způsobilost o 0,5 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky96,9 %60 000 až 130 000 km
6 let95,3 %90 000 až 180 000 km
8 let94,9 %120 000 až 210 000 km
10 let94,5 %150 000 až 240 000 km
12 let96,5 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 120 kW (36,0 %), 2.0 Nafta 103 kW (22,8 %), 2.2 Nafta 150 kW (21,2 %).

Nejčastější barva je bílá (32,3 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 377 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2014 mělo plnou způsobilost 95,8 %. Model jako celek dosahuje 96,0 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 95,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,2 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 4,2 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 155 664 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 100 323 až 204 866 km. To odpovídá asi 12 972 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (38,1 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Vysoký podíl dovozů (40,2 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení49129,8 %
Podvozek a části připevněné k podvozku25815,6 %
Brzdové zařízení24715,0 %
Výhledy19011,5 %
Obtěžování okolí1297,8 %
Řízení1257,6 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav1086,5 %
Identifikace vozidla1016,1 %

Nejčastější závady STK

1
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
235×
2
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
136×
3
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
122×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
100×
5
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
79×
6
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
54×
7
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
53×
8
Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost.
Identifikace vozidla · kód 0.1.3.1
51×

Na co se zaměřit u ročníku 2014

Závady, které technici u Peugeotu 508 2014 zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Profil ročníku se od celého modelu může lišit.

ZávadaČastěji
Nesvítí osvětlení registrační značkySvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1A2,34×
Netěsnost převodky řízeníŘízení · kód 2.1.1.5.1A1,56×
Opotřebený mechanismus parkovací brzdyBrzdové zařízení · kód 1.1.6.2.1A1,35×
Poškozené krycí sklo světlometu (funkce zachována)Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1A1,34×
Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozenýPodvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.10.2.1A1,3×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.
Menší vzorek: 1 519 prohlídek, čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.110 let1 090
Netěsnost převodky řízeníkód 2.1.1.5.112 let120
Opotřebený mechanismus parkovací brzdykód 1.1.6.2.112 let171
Poškozené krycí sklo světlometu (funkce zachována)kód 4.1.1.2.112 let744
Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozenýkód 6.2.10.2.112 let171

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

5,4 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2014

MotorPočetSTK~cena
2.0 Nafta 120 kW6895,7 %139 900 Kč
2.0 Nafta 103 kW4396,7 %140 043 Kč
2.2 Nafta 150 kW4095,9 %158 128 Kč

Cenový odhad

121 106
od Kč
152 870
medián Kč
189 442
do Kč

Při nájezdu kolem 217 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
100 000 km223 000 Kč
150 000 km189 000 Kč
200 000 km159 000 Kč
250 000 km140 000 Kč
300 000 km114 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Peugeot 508 ročníku 2014 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 152 870 Kč (při mediánovém nájezdu 217 000 km). Běžné rozpětí je od 121 106 do 189 442 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 205 000 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 113 000 Kč.

S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 223 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 114 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Peugeotu 508 2014 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Francie46,1 % · 35 vozidel
  • Německo21,1 % · 16 vozidel
  • Itálie15,8 % · 12 vozidel
  • Belgie13,2 % · 10 vozidel
  • Rakousko2,6 % · 2 vozidla
  • ostatní země1,3 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha38,1 % · 709 prohlídek
  • Středočeský kraj35,8 % · 666 prohlídek
  • Jihomoravský kraj26,1 % · 485 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá32,3 % · 61 vozidel
  • Šedá30,7 % · 58 vozidel
  • Černá19,0 % · 36 vozidel
  • Modrá7,9 % · 15 vozidel
  • Hnědá6,9 % · 13 vozidel
  • ostatní3,2 % · 6 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
25,5 %
evidováno u 176 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 52,3 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 5 · 87,5 %EURO 6 · 11,9 %EURO 4 · 0,3 %EURO 3 · 0,3 %

Majitelé a osud v registru

Z 690 vozů Peugeotu 508 2014 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
66,1 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
3 záznamy
medián na vozidlo
Dokončené období držení
1,0 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
85,9 %
vyvezeno 10,9 % · zaniklo 2,2 %

Jiné ročníky Peugeotu 508

Proklepněte konkrétní Peugeot 508 2014

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.