Peugeot 308 2017

1.2 Benzín 81 kW

Kód motoru: HN01 · 2 kódové varianty

Specifikace motoru

Benzín
Palivo
81 kW
Výkon (110 k)
~1 200 cm³
Objem
4,7 l/100 km
Ø spotřeba
108 g/km
Ø CO₂
188 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 6· Ø hmotnost 1 213 kg· rozvor 2 675 mm· délka 4 427 mm
Zahrnuté varianty paliva: benzín

Charakter motoru

Moderní přeplňovaný benzínový motor malého objemu kombinuje nízkou emisní stopu s dobrým výkonem. Klíčová je pravidelná výměna oleje a kontrola řetězu rozvodů.

Evidováno
42
V provozu
42
Způsobilost na STK
94,6 %
STK kontrol
190

Způsobilé na 30 dnů 4,7 % · Nezpůsobilé 0,5 % (celkem 5,3 % bez plné způsobilosti, z 190 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 2,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 130 000 Kčmedián 152 618 Kčdo 166 428 Kč

Čtvrtá nejpočetnější motorizace u Peugeotu 308 ročníku 2017 je 1.2 Benzín 81 kW - registr eviduje 42 vozů (9,1 % z celkového ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem HN01 (další 1 kódová varianta byla postavena na stejných mechanických dílech).

Tato motorizace94,6 %
Ročník celkem96,5 %
Model celkem95,5 %
Značka celkem93,3 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km98,0 %
100-200 000 km85,0 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 94,6 % (190 prohlídek), tedy mírně pod průměrem (o 1,9 procentního bodu) mezi motory ročníku 2017 (ročník průměrně 96,5 %).

Plnou způsobilost mělo 94,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,7 % a „Nezpůsobilé“ 0,5 % ze všech prohlídek (celkem 5,3 % bez plné způsobilosti).

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

1,5 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 326 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Rozložení kódů motoru

Z 42 vozidel této motorizace se v registru eviduje 2 kódů typu motoru:

HN01
78,6 %33 ks
HN04
21,4 %9 ks

Další motorizace Peugeotu 308 2017

Cenový odhad

130 000
od Kč
152 618
medián Kč
166 428
do Kč

Při nájezdu kolem 125 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km192 000 Kč
100 000 km163 000 Kč
150 000 km142 000 Kč
200 000 km120 000 Kč
250 000 km103 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 1.2 Benzín 81 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 152 618 Kč (při typickém nájezdu 125 092 km). Běžné rozmezí je 130 000–166 428 Kč.

Oproti mediánu ročníku 2017 (165 000 Kč) je tato motorizace o 8 % níže.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 192 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 103 000 Kč.

Doporučení

V datech patří mezi nejrizikovější motorizace ročníku. Zvažte jiné alternativy nebo buďte extra důkladní při kontrole.

Statistiky jsou ale jen vodítko, před koupí konkrétního vozu si vždy ověřte jeho skutečný technický stav (předkupní prohlídka, servisní historie, prověření VIN).

Jiné ročníky Peugeotu 308

Proklepněte konkrétní Peugeot 308 2017 1.2 Benzín 81 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.