Nissan X-Trail 2012
Způsobilé na 30 dnů 5,9 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 5,9 % bez plné způsobilosti, z 697 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 2,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Nissan X-Trail ročníku 2012 má v ČR 86 vozů. V provozu jich zůstává 69 vozů (80,2 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 19,8 % (17 vozů).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 110 kW (70,9 %), 2.0 Nafta 127 kW (29,1 %).
Barevně převládá šedá (26,7 %), druhá nejčastější je černá (19,8 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 697 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2012 mělo plnou způsobilost 94,0 %. Model jako celek dosahuje 93,0 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 0,9 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 94,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,9 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 5,9 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 163 053 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 104 031 až 216 127 km. To odpovídá asi 11 647 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (43,0 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 266 | 29,1 % |
| Brzdové zařízení | 175 | 19,2 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 161 | 17,6 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 99 | 10,8 % |
| Obtěžování okolí | 78 | 8,5 % |
| Řízení | 75 | 8,2 % |
| Výhledy | 59 | 6,5 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2012
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.0 Nafta 110 kW | 61 | 93,2 % | – |
Z registru vozidel
Složení Nissanu X-Trail 2012 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo52,9 % · 9 vozidel
- Itálie29,4 % · 5 vozidel
- Francie11,8 % · 2 vozidla
- Rumunsko5,9 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha20,4 % · 142 prohlídek
- Středočeský kraj13,9 % · 97 prohlídek
- Jihomoravský kraj13,1 % · 91 prohlídek
- ostatní52,7 % · 367 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá26,7 % · 23 vozidel
- Černá19,8 % · 17 vozidel
- Bílá12,8 % · 11 vozidel
- Modrá12,8 % · 11 vozidel
- Šedá metalíza7,0 % · 6 vozidel
- ostatní20,9 % · 18 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 52,7 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Proklepněte konkrétní Nissan X-Trail 2012
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.