Nissan X-Trail 2024
Způsobilé na 30 dnů 4,2 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 4,2 % bez plné způsobilosti, z 119 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 694 687 Kčmedián 771 199 Kčdo 843 882 Kč
V roce 2024 eviduje registr Nissanu X-Trail 66 vozů. V provozu jich zůstává 62 vozů (93,9 %); ze zahraničí dovezeno 4 vozy (6,1 %).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.5 Benzín 116 kW (100,0 %).
Nejčastější barva je šedá (51,5 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 119 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2024 mělo plnou způsobilost 95,5 %. Model jako celek dosahuje 93,0 %, tento ročník je tedy o 2,5 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 95,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,2 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 4,2 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 7 590 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 3 447 až 17 464 km. To odpovídá asi 3 795 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Praze (35,1 %), pak následují Jihomoravský kraj a Královéhradecký kraj.
Podíl dovozů (6,1 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.
Nejčastější závady STK
Motorizace ročníku 2024
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.5 Benzín 116 kW | 66 | 95,3 % | 962 448 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 29 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 25 000 km | 784 000 Kč |
| 50 000 km | 725 000 Kč |
| 75 000 km | 683 000 Kč |
| 100 000 km | 633 000 Kč |
| 125 000 km | 579 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Nissan X-Trail ročníku 2024 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 771 199 Kč (při mediánovém nájezdu 28 822 km). Běžné rozpětí je od 694 687 do 843 882 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 945 683 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 631 686 Kč.
S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 784 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 579 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Nissanu X-Trail 2024 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Dánsko75,0 % · 3 vozidla
- Německo25,0 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha10,9 % · 13 prohlídek
- Jihomoravský kraj10,1 % · 12 prohlídek
- Královéhradecký kraj10,1 % · 12 prohlídek
- ostatní68,9 % · 82 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá50,0 % · 34 vozidel
- Bílá19,1 % · 13 vozidel
- Modrá13,2 % · 9 vozidel
- Černá11,8 % · 8 vozidel
- Oranžová5,9 % · 4 vozidla
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 99,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2024 patří u X-Trail k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,5 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Nissan X-Trail 2024
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.