Nissan X-Trail 2011
Způsobilé na 30 dnů 4,5 % · Nezpůsobilé 0,4 % (celkem 5,0 % bez plné způsobilosti, z 926 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 5,0 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 87 926 Kčmedián 145 796 Kčdo 165 067 Kč
V roce 2011 eviduje registr Nissanu X-Trail 109 vozů. V provozu jich zůstává 86 vozů (78,9 %); ze zahraničí dovezeno 19 vozů (17,4 %).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 110 kW (75,2 %), 2.0 Nafta 127 kW (24,8 %).
Barevně převládá šedá (27,5 %), druhá nejčastější je černá (16,5 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 926 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2011 mělo plnou způsobilost 94,8 %. Model jako celek dosahuje 93,0 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,7 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 94,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,4 % ze všech prohlídek (celkem 5,0 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 164 875 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 107 630 až 217 409 km. To odpovídá asi 10 992 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (45,0 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 342 | 31,6 % |
| Brzdové zařízení | 204 | 18,8 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 198 | 18,3 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 78 | 7,2 % |
| Výhledy | 73 | 6,7 % |
| Obtěžování okolí | 69 | 6,4 % |
| Řízení | 65 | 6,0 % |
| Identifikace vozidla | 54 | 5,0 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2011
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.0 Nafta 110 kW | 82 | 95,0 % | 145 796 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 259 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 150 000 km | 205 000 Kč |
| 200 000 km | 173 000 Kč |
| 250 000 km | 149 000 Kč |
| 300 000 km | 126 000 Kč |
| 350 000 km | 116 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Nissan X-Trail ročníku 2011 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 145 796 Kč (při mediánovém nájezdu 258 814 km). Běžné rozpětí je od 87 926 do 165 067 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 218 528 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 78 992 Kč.
S nájezdem 150 000 km vychází odhad na 205 000 Kč, s nájezdem 350 000 km na 116 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Nissanu X-Trail 2011 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo68,4 % · 13 vozidel
- Belgie15,8 % · 3 vozidla
- Francie5,3 % · 1 vozidlo
- Itálie5,3 % · 1 vozidlo
- Slovensko5,3 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha20,8 % · 193 prohlídek
- Středočeský kraj14,9 % · 138 prohlídek
- Jihomoravský kraj10,6 % · 98 prohlídek
- ostatní53,7 % · 497 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá27,5 % · 30 vozidel
- Černá16,5 % · 18 vozidel
- Modrá10,1 % · 11 vozidel
- Bílá9,2 % · 10 vozidel
- Šedá metalíza6,4 % · 7 vozidel
- ostatní30,3 % · 33 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 52,1 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2011 patří u X-Trail k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 1,7 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Nissan X-Trail 2011
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.