Nissan X-Trail 2014

Malý vzorek. V evidenci jsou u tohoto ročníku 50 vozidel, takže s jedním vozem se procenta hýbou víc než u větších skupin. Čísla jsou z evidence jako všude jinde. Stránka modelu vychází z většího počtu záznamů.

Evidováno
50
Způsobilost na STK
92,7 %
Ø nájezd (medián)
125 934 km
Dovezeno (17 ks)
34 %

Způsobilé na 30 dnů 7,2 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 7,2 % bez plné způsobilosti, z 306 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 2,0 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 194 077 Kčmedián 230 000 Kčdo 250 000 Kč

V roce 2014 eviduje registr Nissanu X-Trail 50 vozů. V provozu jich zůstává 48 vozů (96,0 %); ze zahraničí dovezeno 17 vozů (34,0 %).

Ročník 201492,7 %
Model celkem93,0 %
Značka celkem93,1 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Nafta 96 kW (48,0 %), 2.0 Nafta 110 kW (44,0 %), 2.0 Nafta 127 kW (8,0 %).

Nejčastější barva je šedá (42,0 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 306 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2014 mělo plnou způsobilost 92,7 %. Model jako celek dosahuje 93,0 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 92,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 7,2 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 7,2 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,3 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 2012 (94,0 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 125 934 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 84 445 až 171 761 km. To odpovídá asi 10 494 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Jihomoravském kraji (37,2 %), pak následují Praha a Středočeský kraj.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku15630,5 %
Brzdové zařízení9819,2 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení9318,2 %
Řízení5811,4 %
Obtěžování okolí5510,8 %
Výhledy5110,0 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
55×
2
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
50×
3
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
49×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
38×
5
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
32×
6
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
30×
7
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
27×
8
Zařízení k omezení emisí namontované výrobcem chybí, je změněno nebo je zjevně poškozené. V případě vozidla vybaveného filtrem pevných částic s emisní normou EURO 5 (V), EURO 6 (VI) je tato podmínka splněna také v případě, že je naměřena hodnota kouřivosti vyšší než 0,25 m
Obtěžování okolí · kód 8.2.2.1.1
17×

Cenový odhad

194 077
od Kč
230 000
medián Kč
250 000
do Kč

Při nájezdu kolem 181 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
100 000 km300 000 Kč
150 000 km253 000 Kč
200 000 km214 000 Kč
250 000 km187 000 Kč
300 000 km156 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Nissan X-Trail ročníku 2014 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 230 000 Kč (při mediánovém nájezdu 180 782 km). Běžné rozpětí je od 194 077 do 250 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 281 897 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 188 051 Kč.

S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 300 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 156 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Nissanu X-Trail 2014 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo47,1 % · 8 vozidel
  • Francie17,6 % · 3 vozidla
  • Belgie11,8 % · 2 vozidla
  • Itálie11,8 % · 2 vozidla
  • Slovensko5,9 % · 1 vozidlo
  • ostatní země5,9 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Jihomoravský kraj37,2 % · 129 prohlídek
  • Hlavní město Praha31,7 % · 110 prohlídek
  • Středočeský kraj31,1 % · 108 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá42,0 % · 21 vozidel
  • Černá32,0 % · 16 vozidel
  • Bílá14,0 % · 7 vozidel
  • Zelená4,0 % · 2 vozidla
  • Hnědá2,0 % · 1 vozidlo
  • ostatní6,0 % · 3 vozidla

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
54,1 %
evidováno u 111 vozů
ABS
33,2 %
evidováno u 68 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 50,7 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 5 · 97,1 %EURO 6 · 1,9 %EURO 4 · 1,0 %

Jiné ročníky Nissanu X-Trail

Proklepněte konkrétní Nissan X-Trail 2014

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.