Nissan X-Trail 2010
Způsobilé na 30 dnů 5,3 % · Nezpůsobilé 0,5 % (celkem 5,8 % bez plné způsobilosti, z 1 314 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 5,0 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 115 501 Kčmedián 129 000 Kčdo 173 595 Kč
V roce 2010 eviduje registr Nissanu X-Trail 137 vozů. V provozu jich zůstává 118 vozů (86,1 %); ze zahraničí dovezeno 14 vozů (10,2 %).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 110 kW (58,4 %), 2.0 Nafta 127 kW (32,8 %), 2.0 Benzín 104 kW (6,6 %).
Barevně převládá šedá (24,1 %), druhá nejčastější je šedá-metal (16,1 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 314 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2010 mělo plnou způsobilost 93,9 %. Model jako celek dosahuje 93,0 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 0,9 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 93,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,2 % a „Nezpůsobilé“ 0,5 % ze všech prohlídek (celkem 5,8 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 159 662 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 107 290 až 211 966 km. To odpovídá asi 9 979 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (36,9 %), pak následují Jihomoravský kraj a Pardubický kraj.
Podíl dovozů (10,2 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 527 | 36,1 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 303 | 20,8 % |
| Brzdové zařízení | 302 | 20,7 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 146 | 10,0 % |
| Řízení | 96 | 6,6 % |
| Výhledy | 86 | 5,9 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2010
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.0 Nafta 110 kW | 80 | 93,6 % | 139 900 Kč |
| 2.0 Nafta 127 kW | 45 | 93,8 % | 142 000 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 236 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 150 000 km | 175 000 Kč |
| 200 000 km | 146 000 Kč |
| 250 000 km | 124 000 Kč |
| 300 000 km | 106 000 Kč |
| 350 000 km | 97 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Nissan X-Trail ročníku 2010 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 129 000 Kč (při mediánovém nájezdu 235 513 km). Běžné rozpětí je od 115 501 do 173 595 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 174 900 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 94 250 Kč.
S nájezdem 150 000 km vychází odhad na 175 000 Kč, s nájezdem 350 000 km na 97 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Nissanu X-Trail 2010 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo50,0 % · 7 vozidel
- Španělsko14,3 % · 2 vozidla
- Bulharská republika7,1 % · 1 vozidlo
- Francie7,1 % · 1 vozidlo
- Itálie7,1 % · 1 vozidlo
- ostatní země14,3 % · 2 vozidla
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha13,2 % · 173 prohlídek
- Jihomoravský kraj11,5 % · 151 prohlídek
- Pardubický kraj11,0 % · 145 prohlídek
- ostatní64,3 % · 845 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá24,1 % · 33 vozidel
- Šedá metalíza16,1 % · 22 vozidel
- Černá13,1 % · 18 vozidel
- Bílá8,8 % · 12 vozidel
- Modrá6,6 % · 9 vozidel
- ostatní31,4 % · 43 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 51,3 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Proklepněte konkrétní Nissan X-Trail 2010
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.