Nissan Micra 2017

Malý vzorek. V evidenci jsou u tohoto ročníku 53 vozidel, takže s jedním vozem se procenta hýbou víc než u větších skupin. Čísla jsou z evidence jako všude jinde. Stránka modelu vychází z většího počtu záznamů.

Evidováno
53
Způsobilost na STK
94,3 %
Ø nájezd (medián)
41 418 km
Dovezeno (6 ks)
11 %

Způsobilé na 30 dnů 5,7 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 5,7 % bez plné způsobilosti, z 265 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 156 640 Kčmedián 176 733 Kčdo 187 824 Kč

Ročník 2017 Nissanu Micry má v českých registrech 53 vozů. V provozu zůstává 52 vozů (98,1 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 6 vozů (11,3 %).

Ročník 201794,3 %
Model celkem93,0 %
Značka celkem93,1 %

Jak ročník stárne

Nissanu Micry 2017 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 8 let klesla plná způsobilost o 6,1 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky95,7 % -
6 let94,6 % -
8 let89,6 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 0.9 Benzín 66 kW (49,1 %), 1.2 Benzín 59 kW (35,8 %), 1.0 Benzín 52 kW (15,1 %).

Barevně převládá oranžová (26,4 %), druhá nejčastější je červená (24,5 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 265 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2017 mělo plnou způsobilost 94,3 %. Model jako celek dosahuje 93,0 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,3 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 94,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,7 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 5,7 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,3 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 2012 (95,6 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.

Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 41,6 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 41 418 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 20 732 až 71 809 km. To odpovídá asi 4 602 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (46,4 %), pak následují Středočeský kraj a Jihočeský kraj.

Podíl dovozů (11,3 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Nejčastější závady STK

1
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
11×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
10×
3
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
9×
Zobrazit dalších 5 závad
4
V systému zavěšení kol (např. čepy / pouzdra / silentbloky) jsou větší vůle než provozní nebo některé spojovací prvky jsou uvolněné.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.3.1.1
5×
5
Některé spojovací prvky zařízení ochrany proti podjetí zezadu, boční ochrany nebo nárazníku jsou uvolněné nebo upevnění zařízení na vozidle je uvolněné, avšak tato závada nemá vliv na jeho funkci nebo bezpečnost.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.4.3.1
5×
6
Poškození nebo deformace zařízení ochrany proti podjetí zezadu, boční ochrany nebo nárazníku, které nemá vliv na jeho funkci nebo bezpečnost.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.4.1.1
4×
7
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
4×
8
Stěrač zadního skla chybí nebo ramínko dostatečně nestírá v celé ploše.
Výhledy · kód 3.4.2.1
4×

Cenový odhad

156 640
od Kč
176 733
medián Kč
187 824
do Kč

Při nájezdu kolem 80 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km214 000 Kč
50 000 km192 000 Kč
75 000 km178 000 Kč
100 000 km171 000 Kč
125 000 km160 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Nissan Micry ročníku 2017 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 176 733 Kč (při mediánovém nájezdu 79 776 km). Běžné rozpětí je od 156 640 do 187 824 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 201 291 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 139 839 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 214 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 160 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Nissanu Micry 2017 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Maďarsko33,3 % · 2 vozidla
  • Rakousko33,3 % · 2 vozidla
  • Belgie16,7 % · 1 vozidlo
  • země neurčena16,7 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha46,4 % · 124 prohlídek
  • Středočeský kraj33,7 % · 90 prohlídek
  • Jihočeský kraj19,9 % · 53 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Oranžová26,4 % · 14 vozidel
  • Červená24,5 % · 13 vozidel
  • Šedá13,2 % · 7 vozidel
  • Bílá11,3 % · 6 vozidel
  • Černá9,4 % · 5 vozidel
  • ostatní15,1 % · 8 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 50,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 100,0 %

Jiné ročníky Nissanu Micry

Proklepněte konkrétní Nissan Micru 2017

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.