Nissan Micra 2010

Evidováno
131
Způsobilost na STK
95,3 %
Ø nájezd (medián)
80 400 km
Dovezeno (27 ks)
21 %

Způsobilé na 30 dnů 4,4 % · Nezpůsobilé 0,1 % (celkem 4,5 % bez plné způsobilosti, z 1 169 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

V roce 2010 eviduje registr Nissanu Micry 131 vozů. V provozu jich zůstává 112 vozů (85,5 %); ze zahraničí dovezeno 27 vozů (20,6 %).

Ročník 201095,3 %
Model celkem93,0 %
Značka celkem93,1 %

Jak ročník stárne

Nissanu Micry 2010 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 16 let klesla plná způsobilost o 4,7 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky97,9 % -
6 let94,1 % -
8 let92,4 % -
10 let98,8 % -
12 let95,8 % -
14 let91,1 % -
16 let93,2 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.2 Benzín 48 kW (64,1 %), 1.2 Benzín 59 kW (32,1 %), 1.4 Benzín 65 kW (3,8 %).

Barevně převládá červená (23,7 %), druhá nejčastější je červená-základní (15,3 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 169 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2010 mělo plnou způsobilost 95,2 %. Model jako celek dosahuje 93,0 %, tento ročník je tedy o 2,2 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 95,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,1 % ze všech prohlídek (celkem 4,5 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 80 400 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 44 324 až 127 898 km. To odpovídá asi 5 025 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (39,6 %), pak následují Středočeský kraj a Olomoucký kraj.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku37032,2 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení34229,7 %
Brzdové zařízení20017,4 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav988,5 %
Výhledy807,0 %
Řízení605,2 %

Nejčastější závady STK

1
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
187×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
94×
3
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
92×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
62×
5
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
57×
6
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
56×
7
U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy).
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.1.4
48×
8
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1
44×

Motorizace ročníku 2010

MotorPočetSTK~cena
1.2 Benzín 48 kW8495,3 %–
1.2 Benzín 59 kW4296,1 %–

Z registru vozidel

Složení Nissanu Micry 2010 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo70,4 % · 19 vozidel
  • Rakousko14,8 % · 4 vozidla
  • Francie3,7 % · 1 vozidlo
  • Itálie3,7 % · 1 vozidlo
  • Španělsko3,7 % · 1 vozidlo
  • ostatní země3,7 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha15,6 % · 182 prohlídek
  • Středočeský kraj13,3 % · 155 prohlídek
  • Olomoucký kraj10,5 % · 123 prohlídek
  • ostatní60,7 % · 709 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Červená23,7 % · 31 vozidel
  • Červená základní15,3 % · 20 vozidel
  • Hnědá8,4 % · 11 vozidel
  • Černá7,6 % · 10 vozidel
  • Šedá7,6 % · 10 vozidel
  • ostatní37,4 % · 49 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
45,1 %
evidováno u 102 vozů
Katalyzátor
6,2 %
evidováno u 14 vozů
Tažné zařízení
5,8 %
evidováno u 13 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 46,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 4 · 97,1 %EURO 5 · 2,9 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2010 patří u Micry k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,2 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Nissanu Micry

Proklepněte konkrétní Nissan Micru 2010

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.