Nissan Micra 1990
Způsobilé na 30 dnů 1,8 % · Nezpůsobilé 1,0 % (celkem 2,8 % bez plné způsobilosti, z 1 040 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 30,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Ročník 1990 Nissanu Micry má v českých registrech 536 vozů. V provozu zůstává 59 vozů (11,0 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 302 vozů (56,3 %).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.2 Benzín (90,3 %), 1.2 Benzín 40 kW (6,5 %), 1.0 Benzín (3,2 %).
Barevně převládá červená-základní (29,3 %), druhá nejčastější je bílá (25,6 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 040 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1990 mělo plnou způsobilost 96,0 %. Model jako celek dosahuje 93,0 %, tento ročník je tedy o 3,0 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 96,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,8 % a „Nezpůsobilé“ 1,0 % ze všech prohlídek (celkem 2,8 % bez plné způsobilosti).
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 6,3 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 145 874 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 121 757 až 175 098 km. To odpovídá asi 4 052 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (39,5 %), pak následují Jihomoravský kraj a Pardubický kraj.
Vysoký podíl dovozů (56,3 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 220 | 49,4 % |
| Brzdové zařízení | 109 | 24,5 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 66 | 14,8 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 50 | 11,2 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Z registru vozidel
Složení Nissanu Micry 1990 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo1,0 % · 3 vozidla
- Rakousko1,0 % · 3 vozidla
- země neurčena98,0 % · 296 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj4,3 % · 45 prohlídek
- Jihomoravský kraj3,4 % · 35 prohlídek
- Pardubický kraj3,3 % · 34 prohlídek
- ostatní89,0 % · 926 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Červená základní29,3 % · 157 vozidel
- Bílá25,6 % · 137 vozidel
- Šedá metalíza11,0 % · 59 vozidel
- Černá9,1 % · 49 vozidel
- Červená metalíza4,7 % · 25 vozidel
- ostatní20,3 % · 109 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Majitelé a osud v registru
Z 525 vozů Nissanu Micry 1990 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 1990 patří u Micry k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 3,0 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Nissan Micru 1990
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.