Mitsubishi Lancer 2006

Evidováno
92
Způsobilost na STK
94,1 %
Ø nájezd (medián)
116 748 km
Dovezeno (30 ks)
33 %

Způsobilé na 30 dnů 4,8 % · Nezpůsobilé 0,8 % (celkem 5,6 % bez plné způsobilosti, z 916 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 4,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Mitsubishi Lancer ročníku 2006 má v ČR 92 vozů. V provozu jich zůstává 49 vozů (53,3 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 32,6 % (30 vozů).

Ročník 200694,1 %
Model celkem94,2 %
Značka celkem93,7 %

Jak ročník stárne

Mitsubishi Lanceru 2006 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 16 let klesla plná způsobilost o 6,7 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky95,7 % -
6 let89,4 % -
8 let91,6 % -
10 let91,9 % -
12 let90,5 % -
14 let96,9 % -
16 let89,1 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Benzín 72 kW (71,7 %), 2.0 Benzín 99 kW (10,9 %), 1.6 Benzín+LPG 72 kW (9,8 %).

Barevně převládá stříbrná-metal (21,7 %), druhá nejčastější je šedá-metal (18,5 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 916 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2006 mělo plnou způsobilost 94,1 %. Model jako celek dosahuje 94,2 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 94,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,8 % a „Nezpůsobilé“ 0,8 % ze všech prohlídek (celkem 5,6 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 116 748 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 67 858 až 174 413 km. To odpovídá asi 5 837 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (44,7 %), pak následují Středočeský kraj a Moravskoslezský kraj.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku84938,7 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení45720,9 %
Brzdové zařízení43920,0 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav1416,4 %
Výhledy964,4 %
Řízení884,0 %
Identifikace vozidla663,0 %
Obtěžování okolí552,5 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
311×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
197×
3
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
142×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
142×
5
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
131×
6
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
123×
7
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
89×
8
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1
78×

Motorizace ročníku 2006

MotorPočetSTK~cena
1.6 Benzín 72 kW6693,9 %–

Z registru vozidel

Složení Mitsubishi Lanceru 2006 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo63,3 % · 19 vozidel
  • Nizozemsko6,7 % · 2 vozidla
  • Rakousko6,7 % · 2 vozidla
  • Dánsko3,3 % · 1 vozidlo
  • Německo (NDR)3,3 % · 1 vozidlo
  • ostatní země3,3 % · 1 vozidlo
  • země neurčena13,3 % · 4 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha37,6 % · 344 prohlídek
  • Středočeský kraj30,3 % · 278 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj16,2 % · 148 prohlídek
  • ostatní15,9 % · 146 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Stříbrná metalíza21,7 % · 20 vozidel
  • Šedá metalíza18,5 % · 17 vozidel
  • Modrá metalíza12,0 % · 11 vozidel
  • Šedá10,9 % · 10 vozidel
  • Černá8,7 % · 8 vozidel
  • ostatní28,3 % · 26 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
48,4 %
evidováno u 77 vozů
Tažné zařízení
29,6 %
evidováno u 47 vozů
Katalyzátor
15,7 %
evidováno u 25 vozů
Pohon na plyn
10,1 %
evidováno u 16 vozů
Airbag
5,7 %
evidováno u 9 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 32,7 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 4 · 90,4 %EURO 3 · 9,6 %

Jiné ročníky Mitsubishi Lanceru

Proklepněte konkrétní Mitsubishi Lancer 2006

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.