Mitsubishi Lancer 1996
Způsobilé na 30 dnů 4,8 % · Nezpůsobilé 2,4 % (celkem 7,2 % bez plné způsobilosti, z 1 066 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 15,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
V roce 1996 eviduje registr Mitsubishi Lanceru 266 vozů. V provozu jich zůstává 32 vozů (12,0 %); ze zahraničí dovezeno 190 vozů (71,4 %).
Jak ročník stárne
Mitsubishi Lanceru 1996 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 14 let | 85,0 % | - |
| 16 let | 83,5 % | - |
| 18 let | 86,1 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.3 Benzín 55 kW (59,0 %), 1.6 Benzín (15,0 %), 1.3 Benzín (8,3 %).
Barevně převládá červená-základní (15,4 %), druhá nejčastější je zelená-metal (13,5 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 066 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1996 mělo plnou způsobilost 91,5 %. Model jako celek dosahuje 94,2 %, tento ročník je tedy o 2,7 procentního bodu pod průměrem.
Plnou způsobilost mělo 91,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,8 % a „Nezpůsobilé“ 2,4 % ze všech prohlídek (celkem 7,2 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 2,2 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 1995 (93,6 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 9,2 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 185 927 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 150 951 až 219 991 km. To odpovídá asi 6 198 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (35,4 %), pak následují Jihomoravský kraj a Jihočeský kraj.
Vysoký podíl dovozů (71,4 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 1 147 | 46,7 % |
| Brzdové zařízení | 546 | 22,2 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 309 | 12,6 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 227 | 9,2 % |
| Řízení | 160 | 6,5 % |
| Výhledy | 66 | 2,7 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 1996
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.3 Benzín 55 kW | 157 | 91,1 % | – |
Z registru vozidel
Složení Mitsubishi Lanceru 1996 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo10,5 % · 20 vozidel
- Rakousko7,4 % · 14 vozidel
- Německo (NDR)0,5 % · 1 vozidlo
- země neurčena81,6 % · 155 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj13,2 % · 141 prohlídek
- Jihomoravský kraj12,2 % · 130 prohlídek
- Jihočeský kraj11,9 % · 127 prohlídek
- ostatní62,7 % · 668 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Červená základní15,4 % · 41 vozidel
- Zelená metalíza13,5 % · 36 vozidel
- Modrá metalíza13,2 % · 35 vozidel
- Červená metalíza12,0 % · 32 vozidel
- Šedá metalíza9,8 % · 26 vozidel
- ostatní36,1 % · 96 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 1,3 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 1996 je mezi ročníky Lanceru podprůměrný. Plná způsobilost je o 2,7 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.
Proklepněte konkrétní Mitsubishi Lancer 1996
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.