Mercedes-Benz Třída S 2023

Evidováno
90
Způsobilost na STK
100,0 %
Ø nájezd (medián)
25 577 km
Dovezeno (18 ks)
20 %

Způsobilé na 30 dnů 0,0 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 0,0 % bez plné způsobilosti, z 194 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 2,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 2 188 248 Kčmedián 2 401 040 Kčdo 3 916 750 Kč

V roce 2023 eviduje registr Mercedes-Benz Třídy S 90 vozů. V provozu jich zůstává 80 vozů (88,9 %); ze zahraničí dovezeno 18 vozů (20,0 %).

Ročník 2023100,0 %
Model celkem96,2 %
Značka celkem94,9 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.9 Nafta 243 kW (46,7 %), 4.0 Benzín 370 kW (26,7 %), 2.9 Nafta 210 kW (8,9 %).

Nejčastější barva je černá (68,9 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 194 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2023 mělo plnou způsobilost 100,0 %. Model jako celek dosahuje 96,2 %, tento ročník je tedy o 3,8 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 100,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 0,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 0,0 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,6 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2022 (98,4 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 25 577 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 13 089 až 46 814 km. To odpovídá asi 8 526 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (57,3 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Nejčastější závady STK

1
U vozidel s OBD sdělovač MI (MIL) se po zapnutí zapalování nerozsvítí nebo po nastartování vozidla indikuje závadu.
Obtěžování okolí · kód 8.2.2.2.2.3
2×
2
Regulace volnoběhu - otáčky nejsou ve stanoveném otáčkovém pásmu.
Obtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.5
2×
3
Zvýšený volnoběh - otáčky nejsou udržitelné ve stanoveném otáčkovém pásmu.
Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.6
2×
Zobrazit další 3 závady
4
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
2×
5
Součinitel přebytku vzduchu lambda neodpovídá specifikaci výrobce.
Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.3
2×
6
Obrysová nebo denní svítilna, není-li stanoveno jinak, vyzařuje směrem dopředu světlo jiné barvy než bílé, směrem dozadu světlo jiné barvy než červené a směrem do stran světlo jiné barvy než oranžové, nebo sada obrysových svítilen (společný pár) zjevně nesplňuje stejné fotometrické vlastnosti.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.2.3.1.6
1×

Motorizace ročníku 2023

MotorPočetSTK~cena
2.9 Nafta 243 kW42100,0 %2 229 999 Kč

Cenový odhad

2 188 248
od Kč
2 401 040
medián Kč
3 916 750
do Kč

Při nájezdu kolem 40 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km2 504 000 Kč
50 000 km2 315 000 Kč
75 000 km2 164 000 Kč
100 000 km2 018 000 Kč
125 000 km1 856 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Mercedes-Benz Třídy S ročníku 2023 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 2 401 040 Kč (při mediánovém nájezdu 40 284 km). Běžné rozpětí je od 2 188 248 do 3 916 750 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 4 999 000 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 1 881 783 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 2 504 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 1 856 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Mercedes-Benz Třídy S 2023 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo77,8 % · 14 vozidel
  • Slovensko11,1 % · 2 vozidla
  • Rumunsko5,6 % · 1 vozidlo
  • země neurčena5,6 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha46,4 % · 90 prohlídek
  • Středočeský kraj19,1 % · 37 prohlídek
  • Jihomoravský kraj15,5 % · 30 prohlídek
  • ostatní19,1 % · 37 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá66,0 % · 62 vozidel
  • Šedá13,8 % · 13 vozidel
  • Bílá12,8 % · 12 vozidel
  • Modrá5,3 % · 5 vozidel
  • Žlutá2,1 % · 2 vozidla

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 99,3 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,5 %EURO 3 · 0,2 %EURO 5 · 0,2 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2023 patří u Třídy S k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 3,8 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Mercedes-Benz Třídy S

Proklepněte konkrétní Mercedes-Benz Třídu S 2023

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.