Mercedes-Benz Třída S 2017

Evidováno
118
Způsobilost na STK
98,1 %
Ø nájezd (medián)
89 063 km
Dovezeno (66 ks)
56 %

Způsobilé na 30 dnů 1,9 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 1,9 % bez plné způsobilosti, z 681 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 798 498 Kčmedián 1 084 000 Kčdo 1 711 111 Kč

Ročník 2017 Mercedes-Benz Třídy S má v českých registrech 118 vozů. V provozu zůstává 98 vozů (83,1 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 66 vozů (55,9 %).

Ročník 201798,1 %
Model celkem96,2 %
Značka celkem94,9 %

Jak ročník stárne

Mercedes-Benz Třídy S 2017 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 8 let klesla plná způsobilost o 0,8 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky96,9 % -
6 let98,0 % -
8 let96,1 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.0 Nafta 190 kW (33,9 %), 2.9 Nafta 250 kW (16,1 %), 4.7 Benzín 335 kW (16,1 %).

Nejčastější barva je černá (69,5 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 681 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2017 mělo plnou způsobilost 98,1 %. Model jako celek dosahuje 96,2 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,8 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 98,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,9 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 1,9 % bez plné způsobilosti).

Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 43,1 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 89 063 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 52 109 až 127 026 km. To odpovídá asi 9 896 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (59,7 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Vysoký podíl dovozů (55,9 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
25×
2
Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost.
Identifikace vozidla · kód 0.1.3.1
13×
3
Typ pneumatiky, namontovaný na vozidle, nesouhlasí s údaji uvedenými v technickém průkazu vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.3.1.1
11×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.4.2.1
7×
5
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
7×
6
V poli výhledu řidiče směrem dopředu (v úhlu 180°) je celkový prostup světla přes zasklení nižší než 70 %.
Výhledy · kód 3.2.2.1
6×
7
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
6×
8
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
5×

Motorizace ročníku 2017

MotorPočetSTK~cena
3.0 Nafta 190 kW4098,6 %746 558 Kč

Cenový odhad

798 498
od Kč
1 084 000
medián Kč
1 711 111
do Kč

Při nájezdu kolem 153 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km1 511 000 Kč
100 000 km1 237 000 Kč
150 000 km1 082 000 Kč
200 000 km935 000 Kč
250 000 km877 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Mercedes-Benz Třídy S ročníku 2017 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 1 084 000 Kč (při mediánovém nájezdu 152 750 km). Běžné rozpětí je od 798 498 do 1 711 111 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 1 939 000 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 746 552 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 1 511 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 877 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Mercedes-Benz Třídy S 2017 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo75,8 % · 50 vozidel
  • Slovensko12,1 % · 8 vozidel
  • Rakousko3,0 % · 2 vozidla
  • Dánsko1,5 % · 1 vozidlo
  • Litevská republika1,5 % · 1 vozidlo
  • ostatní země6,1 % · 4 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha59,7 % · 540 prohlídek
  • Středočeský kraj21,9 % · 198 prohlídek
  • Jihomoravský kraj18,5 % · 167 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá65,1 % · 82 vozidel
  • Bílá13,5 % · 17 vozidel
  • Šedá11,9 % · 15 vozidel
  • Modrá8,7 % · 11 vozidel
  • Červená0,8 % · 1 vozidlo

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 57,2 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,6 %EURO 5 · 0,4 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2017 patří u Třídy S k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 1,8 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Mercedes-Benz Třídy S

Proklepněte konkrétní Mercedes-Benz Třídu S 2017

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.