Mercedes-Benz Třída S 2021

Evidováno
164
Způsobilost na STK
98,8 %
Ø nájezd (medián)
42 115 km
Dovezeno (42 ks)
26 %

Způsobilé na 30 dnů 1,2 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 1,2 % bez plné způsobilosti, z 490 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,0 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 1 709 950 Kčmedián 1 874 290 Kčdo 1 999 990 Kč

Ročník 2021 Mercedes-Benz Třídy S má v českých registrech 164 vozů. V provozu zůstává 138 vozů (84,1 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 42 vozů (25,6 %).

Ročník 202198,8 %
Model celkem96,2 %
Značka celkem94,9 %

Jak ročník stárne

Mercedes-Benz Třídy S 2021 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky97,9 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.9 Nafta 243 kW (50,0 %), 3.0 Benzín 320 kW (20,7 %), 2.9 Nafta 210 kW (17,1 %).

Nejčastější barva je černá (56,1 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 490 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2021 mělo plnou způsobilost 98,8 %. Model jako celek dosahuje 96,2 %, tento ročník je tedy o 2,5 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 98,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,2 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 1,2 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,4 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2019 (97,3 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 42 115 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 21 677 až 78 455 km. To odpovídá asi 8 423 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (60,9 %), pak následují Jihomoravský kraj a Středočeský kraj.

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
9×
2
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
5×
3
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
3×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Vozidlo, které podléhá registraci, není opatřeno předepsaným počtem tabulek registračních značek.
Identifikace vozidla · kód 0.1.1
3×
5
V poli výhledu řidiče směrem dopředu (v úhlu 180°) je celkový prostup světla přes zasklení nižší než 70 %.
Výhledy · kód 3.2.2.1
2×
6
Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.10.2.1
2×
7
Povinný štítek výrobce, je-li vyžadován, chybí (u vozidla uvedeného do provozu od 01. 01.2002).
Identifikace vozidla · kód 0.2.2.1.2
1×
8
Hloubka vzorku pneumatiky v hlavních dezénových drážkách nebo zářezech není v některé části šířky běhounu v souladu s požadavky.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.3.6.1
1×

Motorizace ročníku 2021

MotorPočetSTK~cena
2.9 Nafta 243 kW8299,2 %1 935 395 Kč

Cenový odhad

1 709 950
od Kč
1 874 290
medián Kč
1 999 990
do Kč

Při nájezdu kolem 96 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km2 084 000 Kč
75 000 km1 966 000 Kč
100 000 km1 865 000 Kč
125 000 km1 739 000 Kč
150 000 km1 575 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Mercedes-Benz Třídy S ročníku 2021 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 1 874 290 Kč (při mediánovém nájezdu 96 430 km). Běžné rozpětí je od 1 709 950 do 1 999 990 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 2 199 999 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 1 549 998 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 2 084 000 Kč, s nájezdem 150 000 km na 1 575 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Mercedes-Benz Třídy S 2021 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo61,9 % · 26 vozidel
  • Slovensko23,8 % · 10 vozidel
  • Belgie2,4 % · 1 vozidlo
  • Itálie2,4 % · 1 vozidlo
  • Kanada2,4 % · 1 vozidlo
  • ostatní země4,8 % · 2 vozidla
  • země neurčena2,4 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha60,9 % · 370 prohlídek
  • Jihomoravský kraj22,5 % · 137 prohlídek
  • Středočeský kraj16,6 % · 101 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá55,8 % · 92 vozidel
  • Šedá21,8 % · 36 vozidel
  • Bílá15,8 % · 26 vozidel
  • Modrá4,8 % · 8 vozidel
  • Zelená1,8 % · 3 vozidla

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 50,7 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,2 %EURO 5 · 0,8 %

Majitelé a osud v registru

Z 700 vozů Mercedes-Benz Třídy S 2021 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
96,1 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
2 záznamy
medián na vozidlo
Dokončené období držení
0,6 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
61,9 %
vyvezeno 33,4 % · zaniklo 0,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2021 patří u Třídy S k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,5 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Mercedes-Benz Třídy S

Proklepněte konkrétní Mercedes-Benz Třídu S 2021

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.