Mazda 6 2020

Evidováno
100
Způsobilost na STK
96,9 %
Ø nájezd (medián)
69 373 km
Dovezeno (23 ks)
23 %

Způsobilé na 30 dnů 3,1 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 3,1 % bez plné způsobilosti, z 323 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 402 925 Kčmedián 499 000 Kčdo 545 738 Kč

V roce 2020 eviduje registr Mazdy 6 100 vozů. V provozu jich zůstává 98 vozů (98,0 %); ze zahraničí dovezeno 23 vozů (23,0 %).

Ročník 202096,9 %
Model celkem93,9 %
Značka celkem93,8 %

Jak ročník stárne

Mazdy 6 2020 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 6 let klesla plná způsobilost o 1,6 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky96,7 % -
6 let95,1 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.5 Benzín 143 kW (64,0 %), 2.0 Benzín 121 kW (24,0 %), 2.2 Nafta 135 kW (7,0 %).

Nejčastější barva je červená (43,0 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 323 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2020 mělo plnou způsobilost 96,9 %. Model jako celek dosahuje 93,9 %, tento ročník je tedy o 3,0 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 96,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,1 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 3,1 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,2 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 2019 (98,1 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 69 373 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 38 854 až 101 582 km. To odpovídá asi 11 562 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (52,0 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
17×
2
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
9×
3
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
8×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
7×
5
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
5×
6
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
4×
7
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
4×
8
Závažné poškození nebo proříznutí pneumatiky (např. v oblasti patky, boku, ramene, běhounu, obnažení kordu kostry, oddělování protektoru, vytrhávání pryže od běhounu, vyboulení, vznik obvodových trhlin).
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.3.5.1
3×

Motorizace ročníku 2020

MotorPočetSTK~cena
2.5 Benzín 143 kW6498,5 %536 848 Kč

Cenový odhad

402 925
od Kč
499 000
medián Kč
545 738
do Kč

Při nájezdu kolem 98 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km548 000 Kč
75 000 km518 000 Kč
100 000 km497 000 Kč
125 000 km484 000 Kč
150 000 km447 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Mazda 6 ročníku 2020 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 499 000 Kč (při mediánovém nájezdu 97 742 km). Běžné rozpětí je od 402 925 do 545 738 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 569 000 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 365 327 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 548 000 Kč, s nájezdem 150 000 km na 447 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Mazdy 6 2020 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo87,0 % · 20 vozidel
  • Dánsko4,3 % · 1 vozidlo
  • Rakousko4,3 % · 1 vozidlo
  • Slovensko4,3 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha51,7 % · 167 prohlídek
  • Středočeský kraj24,8 % · 80 prohlídek
  • Jihomoravský kraj22,9 % · 74 prohlídek
  • ostatní0,6 % · 2 prohlídky

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Červená43,0 % · 43 vozidel
  • Šedá23,0 % · 23 vozidel
  • Bílá19,0 % · 19 vozidel
  • Hnědá8,0 % · 8 vozidel
  • Černá6,0 % · 6 vozidel
  • ostatní1,0 % · 1 vozidlo

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
30,4 %
evidováno u 104 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 80,4 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,3 %EURO 4 · 0,4 %EURO 5 · 0,4 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2020 patří u 6 k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 3,0 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Mazdy 6

Proklepněte konkrétní Mazdu 6 2020

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.