Dacia Dokker 2013

Evidováno
235
Způsobilost na STK
94,0 %
Ø nájezd (medián)
114 263 km
Dovezeno (33 ks)
14 %

Způsobilé na 30 dnů 5,6 % · Nezpůsobilé 0,3 % (celkem 5,9 % bez plné způsobilosti, z 1 656 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 114 000 Kčmedián 119 990 Kčdo 139 000 Kč

Dacia Dokker ročníku 2013 má v ČR 235 vozů. V provozu jich zůstává 217 vozů (92,3 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 14,0 % (33 vozů).

Ročník 201394,0 %
Model celkem93,9 %
Značka celkem93,7 %

Jak ročník stárne

Dacie Dokkeru 2013 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 12 let klesla plná způsobilost o 3,2 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky94,2 %30 000 až 90 000 km
6 let90,7 %50 000 až 130 000 km
8 let94,9 %70 000 až 160 000 km
10 let92,5 %80 000 až 180 000 km
12 let91,0 %100 000 až 200 000 km

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Benzín 60 kW (43,8 %), 1.5 Nafta 55 kW (20,4 %), 1.2 Benzín 85 kW (11,1 %).

Nejčastější barva je bílá (54,0 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 656 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2013 mělo plnou způsobilost 94,0 %. Model jako celek dosahuje 93,9 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 94,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,6 % a „Nezpůsobilé“ 0,3 % ze všech prohlídek (celkem 5,9 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 114 263 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 69 304 až 172 536 km. To odpovídá asi 8 789 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (38,2 %), pak následují Jihomoravský kraj a Moravskoslezský kraj.

Podíl dovozů (14,0 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku1 09327,8 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení77419,7 %
Brzdové zařízení59015,0 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav42910,9 %
Výhledy3829,7 %
Řízení3027,7 %
Identifikace vozidla2165,5 %
Obtěžování okolí1493,8 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
357×
2
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
268×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
247×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
241×
5
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
192×
6
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
176×
7
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
174×
8
Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost.
Identifikace vozidla · kód 0.1.3.1
124×

Na co se zaměřit u ročníku 2013

Závady, které technici u Dacie Dokkeru 2013 zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Profil ročníku se od celého modelu může lišit.

ZávadaČastěji
Radiální vůle rejdového čepuNápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.2.2.1B2,11×
Nesvítí osvětlení registrační značkySvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.2B2,01×

Další vážné závady se v našich datech neobjevují častěji, než je u stejně starých vozů běžné.

Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.
Menší vzorek: 1 368 prohlídek, čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Chybné natočení potkávacího světlometukód 4.1.2.1.36 let309
Poškozený nárazník nebo ochrana proti podjetíkód 6.1.4.1.16 let414
Radiální vůle rejdového čepukód 5.1.2.2.18 let240
Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.28 let458
Prachovka na hnacím hřídeli kolakód 5.3.4.2.18 let760
Zobrazit všech 12 závad
ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Nefunkční stěrač zadního sklakód 3.4.1.18 let71
Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozenýkód 6.2.10.2.18 let347
Sbíhavost kol mimo tolerancikód 2.4.18 let269
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubíkód 1.1.11.3.18 let625
Poškozené prachovky řízeníkód 2.1.3.7.18 let912
Poškozené krycí sklo světlometu (funkce zachována)kód 4.1.1.2.19 let950
Povrchově odřená brzdová hadicekód 1.1.12.2.19 let306

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

9,6 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2013

MotorPočetSTK~cena
1.6 Benzín 60 kW10394,5 %128 000 Kč
1.5 Nafta 55 kW4894,5 %116 000 Kč

Cenový odhad

114 000
od Kč
119 990
medián Kč
139 000
do Kč

Při nájezdu kolem 165 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km185 000 Kč
100 000 km141 000 Kč
150 000 km124 000 Kč
200 000 km102 000 Kč
250 000 km79 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Dacia Dokkeru ročníku 2013 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 119 990 Kč (při mediánovém nájezdu 165 147 km). Běžné rozpětí je od 114 000 do 139 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 150 000 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 89 389 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 185 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 79 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Dacie Dokkeru 2013 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo57,6 % · 19 vozidel
  • Francie15,2 % · 5 vozidel
  • Belgie9,1 % · 3 vozidla
  • Rakousko9,1 % · 3 vozidla
  • Lucembursko3,0 % · 1 vozidlo
  • ostatní země6,1 % · 2 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj37,1 % · 615 prohlídek
  • Jihomoravský kraj32,4 % · 536 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj27,7 % · 458 prohlídek
  • ostatní2,8 % · 47 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá54,0 % · 127 vozidel
  • Modrá15,7 % · 37 vozidel
  • Šedá metalíza6,8 % · 16 vozidel
  • Modrá základní6,4 % · 15 vozidel
  • Modrá metalíza5,1 % · 12 vozidel
  • ostatní11,9 % · 28 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
43,4 %
evidováno u 362 vozů
ABS
36,9 %
evidováno u 308 vozů
Pohon na plyn
9,1 %
evidováno u 76 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 41,4 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 5 · 96,2 %EURO 6 · 3,2 %EURO 4 · 0,3 %EURO 3 · 0,3 %

Majitelé a osud v registru

Z 834 vozů Dacie Dokkeru 2013 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
67,0 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
2 záznamy
medián na vozidlo
Dokončené období držení
2,6 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
85,1 %
vyvezeno 8,6 % · zaniklo 4,6 %

Jiné ročníky Dacie Dokkeru

Proklepněte konkrétní Dacii Dokker 2013

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.