Dacia Dokker 2013

1.6 Benzín 60 kW

Kód motoru: K7M A 8 · 2 kódové varianty

Specifikace motoru

Benzín
Palivo
60 kW
Výkon (82 k)
~1 600 cm³
Objem
7,4 l/100 km
Ø spotřeba
173 g/km
Ø CO₂
159 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 5· Ø hmotnost 1 178 kg· rozvor 2 810 mm· délka 4 363 mm
Zahrnuté varianty paliva: benzínbenzín + E85
Evidováno
103
V provozu
99
Způsobilost na STK
94,5 %
STK kontrol
737

Způsobilé na 30 dnů 5,2 % · Nezpůsobilé 0,3 % (celkem 5,4 % bez plné způsobilosti, z 737 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 101 000 Kčobvykle 128 000 Kčdo 168 000 Kč

První nejpočetnější motorizace u Dacie Dokkeru ročníku 2013 je 1.6 Benzín 60 kW - registr eviduje 103 vozů (43,8 % z celkového ročníku).

Tato motorizace94,5 %
Ročník celkem94,0 %
Model celkem93,9 %
Značka celkem93,7 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km97,1 %
100-200 000 km91,3 %
200-300 000 km89,1 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 94,5 % (737 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2013 (ročník průměrně 94,0 %).

Plnou způsobilost mělo 94,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,2 % a „Nezpůsobilé“ 0,3 % ze všech prohlídek (celkem 5,4 % bez plné způsobilosti).

Na co se zaměřit u motorizace 1.6 Benzín 60 kW

Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.

ZávadaČastěji
Prachovka na hnacím hřídeli kolaNápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.4.2.1A1,95×
Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozenýPodvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.10.2.1A1,79×
Poškozené krycí sklo světlometu (funkce zachována)Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1A1,66×
Povrchově odřená brzdová hadiceBrzdové zařízení · kód 1.1.12.2.1A1,6×
Menší poškození čelního sklaVýhledy · kód 3.2.1.2A1,39×
Sbíhavost kol mimo toleranciŘízení · kód 2.4.1A1,36×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.
Menší vzorek: 566 prohlídek, čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Menší poškození čelního sklakód 3.2.1.27 let1 959
Prachovka na hnacím hřídeli kolakód 5.3.4.2.18 let760
Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozenýkód 6.2.10.2.18 let347
Sbíhavost kol mimo tolerancikód 2.4.18 let269
Poškozené prachovky řízeníkód 2.1.3.7.18 let912
Zobrazit všech 7 závad
ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Poškozené krycí sklo světlometu (funkce zachována)kód 4.1.1.2.19 let950
Povrchově odřená brzdová hadicekód 1.1.12.2.19 let306

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

6,1 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Rozložení kódů motoru

Z 103 vozidel této motorizace se v registru eviduje 2 kódů typu motoru:

K7M A 8
99,0 %102 ks
K7K A 8
1,0 %1 ks

Další motorizace Dacie Dokkeru 2013

Cenový odhad

101 000
od Kč
128 000
obvykle Kč
168 000
do Kč

Při nájezdu kolem 165 000 km, obvyklém v inzerci. Odhad z cen srovnatelných vozů.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km205 000 Kč
100 000 km148 000 Kč
150 000 km131 000 Kč
200 000 km108 000 Kč
250 000 km80 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 1.6 Benzín 60 kW vychází při nájezdu kolem 165 000 km na přibližně 128 000 Kč. Polovina srovnatelných vozů se nabízí mezi 101 000 a 168 000 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 205 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 80 000 Kč.

Jiné ročníky Dacie Dokkeru

Proklepněte konkrétní Dacii Dokker 2013 1.6 Benzín 60 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.