Kód motoru

Motor RFX KAT

Kompletní recenze motoru RFX KAT: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 89 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA 95 B
Palivo
89 kW
Výkon (121 k)
~1 998 cm³
Objem
7,9 l/100 km
Ø spotřeba
197 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Neuvedeno· Ø hmotnost 1 186 kg· Produkce 1992-1997· Ø stáří provozovaných vozidel 31,8 roku (medián 32 let)· Pořadí popularity #2436
Evidováno
488
V provozu
71
Způsobilost na STK
93,7 %
STK kontrol
1 203

Způsobilé na 30 dnů 3,7 % · Nezpůsobilé 0,9 % (celkem 4,6 % bez plné způsobilosti, z 1 203 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 27,9 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

RFX KAT je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 488 vozidel s tímto kódem - u značek Citroën a Peugeot.

Jedná se o benzinový čtyřválec o objemu 1 998 cm³ a výkonu 89 kW (121 HP). Vyráběl se v letech 1992–1997.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let6 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let17 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 8–12 let93 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 13+ let89,8 %825 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km40 kontrol · na podíl je to málo
100 000–200 000 km89,6 %531 kontrol
200 000–300 000 km89,3 %384 kontrol
Nad 300 000 km42 kontrol · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 1 203 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 93,7 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK odpovídá průměru.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení8× (33,3 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav7× (29,2 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku4× (16,7 %)
Brzdové zařízení3× (12,5 %)
Obtěžování okolí1× (4,2 %)

Nejčastější závady STK pro motor RFX KAT

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Koroze části karosérie, kabiny nebo nástavby vozidla, která narušuje celkovou pevnost a spolehlivost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.2
2×

Vozidla s motorem RFX KAT

Značka a modelPočet
Citroën Xantia213
Peugeot 405124
Peugeot 306116
Citroën Zx 2.021
Citroën Xantia2
Citroën Citroen Xantia1
Citroën Xantia 2.1 Td1
Citroën Xantia 2.01
Peugeot 306 ST1
Peugeot Peugeot 4051

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru RFX KAT podle modelu.

Značka a modelSTK
Citroen Xantia93,4 %
Peugeot 40594,8 %
Peugeot 30692,6 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód RFX KAT nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Citroën Xantia (1993–1997): 213 kusů
  • Peugeot 405 (1990–1995): 124 kusů
  • Peugeot 306 (1993–2000): 116 kusů
  • Citroën ZX 2.0 (1992–1995): 21 kusů
  • Citroën Xantia (1993–1994): 2 kusy

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 488 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 1995 (141 vozidel).

1995
1990 (1)2000 (1)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Středočeský kraj40 vozidel
Hlavní město Praha39 vozidel
Moravskoslezský kraj36 vozidel
Jihomoravský kraj28 vozidel
Jihočeský kraj28 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem RFX KAT podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod146 406 km
  • medián156 934 km
  • čtvrtina prohlídek nad209 325 km

Z 31 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
19924158,5 %
199312644,4 %
199413557,0 %
199514153,2 %
19963180,6 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem RFX KAT

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.