Citroën C4 Picasso 2018

1.6 Nafta 88 kW

Kód motoru: BH01

Specifikace motoru

Nafta
Palivo
88 kW
Výkon (120 k)
~1 600 cm³
Objem
3,9 l/100 km
Ø spotřeba
103 g/km
Ø CO₂
189 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 6· Ø hmotnost 1 415 kg· rozvor 2 814 mm· délka 4 533 mm
Zahrnuté varianty paliva: nafta

Charakter motoru

Středně objemový turbodiesel je v této výkonové třídě typická volba pro dálkaře a řidiče s vysokým ročním nájezdem. Točivý moment přichází nízko a spotřeba zůstává rozumná.

U dieselů v tomto stáří je klíčové prověřit stav DPF filtru, EGR ventilu, vstřikovačů a systému common-rail. Servisní historie s doloženými výměnami oleje a paliva je zásadní.

Evidováno
74
V provozu
72
Způsobilost na STK
95,4 %
STK kontrol
350

Způsobilé na 30 dnů 4,3 % · Nezpůsobilé 0,3 % (celkem 4,6 % bez plné způsobilosti, z 350 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 199 000 Kčmedián 220 174 Kčdo 231 390 Kč

První nejpočetnější motorizace u Citroënu C4 Picasso ročníku 2018 je 1.6 Nafta 88 kW - registr eviduje 74 vozů (50,3 % z celkového ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem BH01.

Tato motorizace95,4 %
Ročník celkem95,9 %
Model celkem94,6 %
Značka celkem93,4 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km95,1 %
100-200 000 km93,8 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 95,4 % (350 prohlídek), tedy mírně pod průměrem (o 0,5 procentního bodu) mezi motory ročníku 2018 (ročník průměrně 95,9 %).

Plnou způsobilost mělo 95,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,3 % a „Nezpůsobilé“ 0,3 % ze všech prohlídek (celkem 4,6 % bez plné způsobilosti).

Na co se zaměřit u motorizace 1.6 Nafta 88 kW

Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.

ZávadaČastěji
Nesvítí osvětlení registrační značkySvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1A2,34×
Menší poškození čelního sklaVýhledy · kód 3.2.1.2A1,39×
Poškozené prachovky řízeníŘízení · kód 2.1.3.7.1A1,3×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.
Menší vzorek: 638 prohlídek, čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.114 let4 453
Menší poškození čelního sklakód 3.2.1.214 let3 041
Poškozené prachovky řízeníkód 2.1.3.7.114 let2 887

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

1,1 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 657 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Cenový odhad

199 000
od Kč
220 174
medián Kč
231 390
do Kč

Při nájezdu kolem 148 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km300 000 Kč
100 000 km259 000 Kč
150 000 km217 000 Kč
200 000 km180 000 Kč
250 000 km155 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 1.6 Nafta 88 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 220 174 Kč (při typickém nájezdu 147 970 km). Běžné rozmezí je 199 000–231 390 Kč.

Cenově odpovídá mediánu ročníku 2018 (219 450 Kč).

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 300 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 155 000 Kč.

Jiné ročníky Citroënu C4 Picasso

Proklepněte konkrétní Citroën C4 Picasso 2018 1.6 Nafta 88 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.