Citroën C3 2017
1.4 Benzín 70 kW
Specifikace motoru
Charakter motoru
Atmosférický nebo lehce přeplňovaný benzínový motor v této výkonové třídě je typický pro základní motorizace. Nevyžaduje prémiová paliva a jeho mechanika je poměrně odolná.
Způsobilé na 30 dnů 4,2 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 4,2 % bez plné způsobilosti, z 288 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 115 142 Kčmedián 145 158 Kčdo 161 738 Kč
V nabídce Citroënu C3 ročníku 2017 obsadila motorizace 1.4 Benzín 70 kW druhá pozici: 62 vozů (12,6 % ročníku).
V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem 8F01.
Spolehlivost mezi motory ročníku
Plná způsobilost tohoto motoru je 95,8 % (288 prohlídek), tedy mírně pod průměrem (o 1,2 procentního bodu) mezi motory ročníku 2017 (ročník průměrně 97,0 %).
Plnou způsobilost mělo 95,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,2 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 4,2 % bez plné způsobilosti).
Naopak jde o nejhůře hodnocený motor ročníku, dokonce pod úrovní 1.2 Benzín 50 kW (95,8 %).
Na co se zaměřit u motorizace 1.4 Benzín 70 kW
Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.
| Závada | Častěji | |
|---|---|---|
| Mírně zkorodovaný brzdový kotoučBrzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1 | A | 1,88× |
| Nesvítí osvětlení registrační značkySvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1 | A | 1,4× |
Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021
Kdy se tyto závady objevují poprvé
Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.
| Závada | Obvykle poprvé v | Vozidel |
|---|---|---|
| Mírně zkorodovaný brzdový kotoučkód 1.1.14.1.1 | 16 let | 10 466 |
| Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.1 | 16 let | 10 294 |
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Další motorizace Citroënu C3 2017
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 64 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 25 000 km | 168 000 Kč |
| 50 000 km | 151 000 Kč |
| 75 000 km | 141 000 Kč |
| 100 000 km | 134 000 Kč |
| 125 000 km | 125 000 Kč |
Cenový odhad pro tuto motorizaci
Motorizace 1.4 Benzín 70 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 145 158 Kč (při typickém nájezdu 64 247 km). Běžné rozmezí je 115 142–161 738 Kč.
Oproti mediánu ročníku 2017 (159 990 Kč) je tato motorizace o 9 % níže.
S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 168 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 125 000 Kč.