Citroën C3 2016
1.4 Benzín 70 kW
Specifikace motoru
Charakter motoru
Atmosférický nebo lehce přeplňovaný benzínový motor v této výkonové třídě je typický pro základní motorizace. Nevyžaduje prémiová paliva a jeho mechanika je poměrně odolná.
Způsobilé na 30 dnů 2,7 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,7 % bez plné způsobilosti, z 367 prohlídek)
Cenový odhadod 111 014 Kčmedián 124 426 Kčdo 139 999 Kč
Druhá nejpočetnější motorizace u Citroënu C3 ročníku 2016 je 1.4 Benzín 70 kW - registr eviduje 70 vozů (28,6 % z celkového ročníku).
V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem 8F01.
Způsobilost na STK podle nájezdu
Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.
| Pásmo nájezdu | Způsobilost na STK |
|---|---|
| do 100 000 km | 98,4 % |
| 100-200 000 km | 86,0 % |
Spolehlivost mezi motory ročníku
Plná způsobilost tohoto motoru je 97,3 % (367 prohlídek), tedy mírně nad průměrem (o 0,7 procentního bodu) mezi motory ročníku 2016 (ročník průměrně 96,5 %).
Plnou způsobilost mělo 97,3 % prohlídek; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,7 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % (celkem 2,7 % bez plné způsobilosti).
Jde zároveň o nejspolehlivější motorizaci ročníku. Porazila i 1.6 Nafta 73 kW (96,7 %).
Na co se zaměřit u motorizace 1.4 Benzín 70 kW
Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.
| Závada | Častěji | |
|---|---|---|
| Nadměrně zkorodovaný brzdový kotoučBrzdové zařízení · kód 1.1.14.1.2 | B | 2,01× |
Další vážné závady se v našich datech neobjevují častěji, než je u stejně starých vozů běžné.
Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021
Kdy se tyto závady objevují poprvé
Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.
| Závada | Obvykle poprvé v | Vozidel |
|---|---|---|
| Nadměrně zkorodovaný brzdový kotoučkód 1.1.14.1.2 | 16 let | 969 |
| Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.1 | 16 let | 10 294 |
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Další motorizace Citroënu C3 2016
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 99 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 144 000 Kč |
| 75 000 km | 134 000 Kč |
| 100 000 km | 124 000 Kč |
| 125 000 km | 117 000 Kč |
| 150 000 km | 108 000 Kč |
Cenový odhad pro tuto motorizaci
Motorizace 1.4 Benzín 70 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 124 426 Kč (při typickém nájezdu 98 900 km). Běžné rozmezí je 111 014–139 999 Kč.
Cenově odpovídá mediánu ročníku 2016 (121 288 Kč).
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 144 000 Kč, s nájezdem 150 000 km na 108 000 Kč.