Citroën C3 2011

1.4 Nafta 50 kW

Kód motoru: 8HR · 3 kódové varianty

Specifikace motoru

Nafta
Palivo
50 kW
Výkon (68 k)
~1 400 cm³
Objem
4,1 l/100 km
Ø spotřeba
105 g/km
Ø CO₂
163 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 5· Ø hmotnost 1 187 kg· rozvor 2 451 mm· délka 3 936 mm
Zahrnuté varianty paliva: nafta

Charakter motoru

Malý turbodiesel je stavěný na kompromis mezi nízkou spotřebou a dostatečnou pružností pro městský i smíšený provoz.

U dieselů v tomto stáří je klíčové prověřit stav DPF filtru, EGR ventilu, vstřikovačů a systému common-rail. Servisní historie s doloženými výměnami oleje a paliva je zásadní.

Evidováno
93
V provozu
80
Způsobilost na STK
94,2 %
STK kontrol
777

Způsobilé na 30 dnů 5,3 % · Nezpůsobilé 0,1 % (celkem 5,4 % bez plné způsobilosti, z 777 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 68 745 Kčmedián 69 000 Kčdo 77 124 Kč

Třetí nejpočetnější motorizace u Citroënu C3 ročníku 2011 je 1.4 Nafta 50 kW - registr eviduje 93 vozů (6,1 % z celkového ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem 8HR (další 2 kódové varianty byly postaveny na stejných mechanických dílech).

Tato motorizace94,2 %
Ročník celkem95,7 %
Model celkem93,9 %
Značka celkem93,4 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km97,3 %
100-200 000 km92,4 %
200-300 000 km89,6 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 94,2 % (777 prohlídek), tedy mírně pod průměrem (o 1,4 procentního bodu) mezi motory ročníku 2011 (ročník průměrně 95,7 %).

Plnou způsobilost mělo 94,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,3 % a „Nezpůsobilé“ 0,1 % ze všech prohlídek (celkem 5,4 % bez plné způsobilosti).

Na co se zaměřit u motorizace 1.4 Nafta 50 kW

Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.

ZávadaČastěji
Nedostatečně upevněný výfukPodvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1A1,5×
Nesvítí osvětlení registrační značkySvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1A1,42×
Poškozené prachovky řízeníŘízení · kód 2.1.3.7.1A1,26×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.
Menší vzorek: 360 prohlídek, čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Nedostatečně upevněný výfukkód 6.1.2.2.114 let3 837
Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.116 let10 294
Poškozené prachovky řízeníkód 2.1.3.7.118 let7 515

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

11 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 524 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Rozložení kódů motoru

Z 93 vozidel této motorizace se v registru eviduje 3 kódů typu motoru:

8HR
87,1 %81 ks
8HZ
10,8 %10 ks
8HX
2,2 %2 ks

Další motorizace Citroënu C3 2011

Cenový odhad

68 745
od Kč
69 000
medián Kč
77 124
do Kč

Při nájezdu kolem 188 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
100 000 km91 000 Kč
150 000 km78 000 Kč
200 000 km63 000 Kč
250 000 km50 000 Kč
300 000 km42 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 1.4 Nafta 50 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 69 000 Kč (při typickém nájezdu 188 170 km). Běžné rozmezí je 68 745–77 124 Kč.

Oproti mediánu ročníku 2011 (79 000 Kč) je tato motorizace o 13 % níže.

S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 91 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 42 000 Kč.

Jiné ročníky Citroënu C3

Proklepněte konkrétní Citroën C3 2011 1.4 Nafta 50 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.