Citroën C3 2003

1.6 Benzín 80 kW

Kód motoru: NFU

Specifikace motoru

Benzín
Palivo
80 kW
Výkon (109 k)
~1 600 cm³
Objem
6,4 l/100 km
Ø spotřeba
153 g/km
Ø CO₂
190 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 3· Ø hmotnost 1 179 kg· rozvor 2 460 mm· délka 3 880 mm
Zahrnuté varianty paliva: benzínbenzín 95
Evidováno
174
V provozu
104
Způsobilost na STK
93,5 %
STK kontrol
1 739

Způsobilé na 30 dnů 5,4 % · Nezpůsobilé 0,7 % (celkem 6,1 % bez plné způsobilosti, z 1 739 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 28 000 Kčobvykle 41 000 Kčdo 61 000 Kč

1.6 Benzín 80 kW je pátá nejpočetnější motorizace u Citroënu C3 ročníku 2003. V registrech je evidováno 174 vozů (4,4 % ročníku).

Tato motorizace93,5 %
Ročník celkem92,8 %
Model celkem93,9 %
Značka celkem93,4 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km91,0 %
100-200 000 km92,1 %
200-300 000 km95,6 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 93,5 % (1 739 prohlídek), tedy mírně nad průměrem (o 0,7 procentního bodu) mezi motory ročníku 2003 (ročník průměrně 92,8 %).

Plnou způsobilost mělo 93,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,7 % ze všech prohlídek (celkem 6,1 % bez plné způsobilosti).

Na co se zaměřit u motorizace 1.6 Benzín 80 kW

Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.

ZávadaČastěji
Vadný zdroj potkávacího světlometuSvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.1.4A1,37×
Mírně zkorodovaný brzdový kotoučBrzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1A1,33×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.
Menší vzorek: 455 prohlídek, čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Mírně zkorodovaný brzdový kotoučkód 1.1.14.1.116 let10 466
Vadný zdroj potkávacího světlometukód 4.1.1.1.417 let5 445

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

2,0 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Další motorizace Citroënu C3 2003

Cenový odhad

28 000
od Kč
41 000
obvykle Kč
61 000
do Kč

Při nájezdu kolem 187 000 km, obvyklém v inzerci. Odhad z cen srovnatelných vozů.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
100 000 km62 000 Kč
150 000 km48 000 Kč
200 000 km38 000 Kč
250 000 km32 000 Kč
300 000 km27 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 1.6 Benzín 80 kW vychází při nájezdu kolem 187 000 km na přibližně 41 000 Kč. Polovina srovnatelných vozů se nabízí mezi 28 000 a 61 000 Kč.

S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 62 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 27 000 Kč.

Jiné ročníky Citroënu C3

Proklepněte konkrétní Citroën C3 2003 1.6 Benzín 80 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.