Citroën C3 2003

1.4 Nafta 50 kW

Kód motoru: 8HX · 2 kódové varianty

Specifikace motoru

Nafta
Palivo
50 kW
Výkon (68 k)
~1 400 cm³
Objem
4,2 l/100 km
Ø spotřeba
111 g/km
Ø CO₂
165 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 3· Ø hmotnost 1 097 kg· rozvor 2 460 mm· délka 3 850 mm
Zahrnuté varianty paliva: nafta

Charakter motoru

Malý turbodiesel je stavěný na kompromis mezi nízkou spotřebou a dostatečnou pružností pro městský i smíšený provoz.

U dieselů v tomto stáří je klíčové prověřit stav DPF filtru, EGR ventilu, vstřikovačů a systému common-rail. Servisní historie s doloženými výměnami oleje a paliva je zásadní.

Evidováno
1 015
V provozu
521
Způsobilost na STK
92,8 %
STK kontrol
10 773

Způsobilé na 30 dnů 5,7 % · Nezpůsobilé 1,0 % (celkem 6,7 % bez plné způsobilosti, z 10 773 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 34 990 Kčmedián 39 900 Kčdo 50 000 Kč

Druhá nejpočetnější motorizace u Citroënu C3 ročníku 2003 je 1.4 Nafta 50 kW - registr eviduje 1 015 vozů (25,5 % z celkového ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem 8HX (další 1 kódová varianta byla postavena na stejných mechanických dílech).

Tato motorizace92,8 %
Ročník celkem92,8 %
Model celkem93,9 %
Značka celkem93,4 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km93,6 %
100-200 000 km91,7 %
200-300 000 km91,6 %
nad 300 000 km89,2 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 92,8 % (10 773 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2003 (ročník průměrně 92,8 %).

Plnou způsobilost mělo 92,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,7 % a „Nezpůsobilé“ 1,0 % ze všech prohlídek (celkem 6,7 % bez plné způsobilosti).

Na co se zaměřit u motorizace 1.4 Nafta 50 kW

Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.

ZávadaČastěji
Vadný zdroj světla ve světlometuSvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.1.5B1,76×
Poškozené dorazy pérováníNápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.1.2.2B1,74×
Poškozené brzdové potrubíBrzdové zařízení · kód 1.1.11.3.2B1,49×
Poškozená / zkorodovaná část odpruženíNápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.1.2.1B1,35×
Špatně seřízený sklon světelSvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.2.1.1B1,32×
Radiální vůle rejdového čepuNápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.2.2.1B1,29×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Mírně zkorodovaný brzdový kotoučkód 1.1.14.1.116 let10 466
Radiální vůle rejdového čepukód 5.1.2.2.117 let600
Chybné natočení potkávacího světlometukód 4.1.2.1.317 let2 684
Poškozený nárazník nebo ochrana proti podjetíkód 6.1.4.1.117 let1 924
Tlumič poškozený nebo netěsný (zatím bez vlivu na jízdu)kód 5.3.2.2.117 let4 512
Zobrazit všech 16 závad
ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Vadný zdroj potkávacího světlometukód 4.1.1.1.417 let5 445
Uvolněná ochrana proti podjetí či boční ochranakód 6.1.4.3.117 let432
Vadný zdroj světla ve světlometukód 4.1.1.1.518 let693
Poškozené dorazy pérováníkód 5.3.1.2.218 let535
Poškozená / zkorodovaná část odpruženíkód 5.3.1.2.118 let247
Špatně seřízený sklon světelkód 4.1.2.1.118 let538
Zadní stěrač chybí nebo nestírá celou plochukód 3.4.2.118 let2 522
Poškozené krycí sklo světlometu (funkce zachována)kód 4.1.1.2.118 let18 409
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubíkód 1.1.11.3.118 let8 262
Opotřebené závěsy nebo omezovače dveříkód 6.2.3.3.119 let1 776
Poškozené brzdové potrubíkód 1.1.11.3.220 let298

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

1,5 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
P135122×P040220×
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Rozložení kódů motoru

Z 1 015 vozidel této motorizace se v registru eviduje 2 kódů typu motoru:

8HX
99,9 %1 013 ks
8HR
0,1 %1 ks

Další motorizace Citroënu C3 2003

Cenový odhad

34 990
od Kč
39 900
medián Kč
50 000
do Kč

Při nájezdu kolem 130 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km63 000 Kč
100 000 km47 000 Kč
150 000 km38 000 Kč
200 000 km31 000 Kč
250 000 km28 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 1.4 Nafta 50 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 39 900 Kč (při typickém nájezdu 130 291 km). Běžné rozmezí je 34 990–50 000 Kč.

Oproti mediánu ročníku 2003 (34 990 Kč) je tato motorizace o 14 % výše.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 63 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 28 000 Kč.

Jiné ročníky Citroënu C3

Proklepněte konkrétní Citroën C3 2003 1.4 Nafta 50 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.