Citroën C3 2003
1.1 Benzín 44 kW
Specifikace motoru
Charakter motoru
Atmosférický nebo lehce přeplňovaný benzínový motor v této výkonové třídě je typický pro základní motorizace. Nevyžaduje prémiová paliva a jeho mechanika je poměrně odolná.
Způsobilé na 30 dnů 5,6 % · Nezpůsobilé 1,3 % (celkem 6,8 % bez plné způsobilosti, z 17 988 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,0 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 18 000 Kčobvykle 25 000 Kčdo 35 000 Kč
V nabídce Citroënu C3 ročníku 2003 obsadila motorizace 1.1 Benzín 44 kW první pozici: 1 668 vozů (42,0 % ročníku).
V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem HFX (další 1 kódová varianta byla postavena na stejných mechanických dílech).
Způsobilost na STK podle nájezdu
Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.
| Pásmo nájezdu | Způsobilost na STK |
|---|---|
| do 100 000 km | 93,0 % |
| 100-200 000 km | 91,4 % |
| 200-300 000 km | 90,1 % |
| nad 300 000 km | 90,7 % |
Spolehlivost mezi motory ročníku
Plná způsobilost tohoto motoru je 92,7 % (17 988 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2003 (ročník průměrně 92,8 %).
Plnou způsobilost mělo 92,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,6 % a „Nezpůsobilé“ 1,2 % ze všech prohlídek (celkem 6,8 % bez plné způsobilosti).
Na co se zaměřit u motorizace 1.1 Benzín 44 kW
Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.
| Závada | Častěji | |
|---|---|---|
| Poškozené dorazy pérováníNápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.1.2.2 | B | 4,35× |
| Poškozené brzdové potrubíBrzdové zařízení · kód 1.1.11.3.2 | B | 2,2× |
| Vytékající / nefunkční tlumič pérováníNápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.2 | B | 1,8× |
| Vadný zdroj světla směrové svítilnySvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.4.1.1.4 | B | 1,76× |
| Vadný zdroj světla ve světlometuSvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.1.5 | B | 1,71× |
| Poškozený optický systém světlometuSvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.2 | B | 1,68× |
Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021
Kdy se tyto závady objevují poprvé
Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.
| Závada | Obvykle poprvé v | Vozidel |
|---|---|---|
| Mírně zkorodovaný brzdový kotoučkód 1.1.14.1.1 | 16 let | 10 466 |
| Vadný zdroj potkávacího světlometukód 4.1.1.1.4 | 17 let | 5 445 |
| Tlumič poškozený nebo netěsný (zatím bez vlivu na jízdu)kód 5.3.2.2.1 | 17 let | 4 512 |
| Chybné natočení potkávacího světlometukód 4.1.2.1.3 | 17 let | 2 684 |
| Poškozené dorazy pérováníkód 5.3.1.2.2 | 18 let | 535 |
Zobrazit všech 18 závad
| Závada | Obvykle poprvé v | Vozidel |
|---|---|---|
| Vadný zdroj světla směrové svítilnykód 4.4.1.1.4 | 18 let | 919 |
| Vadný zdroj světla ve světlometukód 4.1.1.1.5 | 18 let | 693 |
| Poškozený optický systém světlometukód 4.1.1.2.2 | 18 let | 1 009 |
| Nefunkční korekce sklonu světelkód 4.1.5.2.2 | 18 let | 169 |
| Špatně seřízené stranové rozhraní světelkód 4.1.2.1.2 | 18 let | 127 |
| Poškozená / zkorodovaná část odpruženíkód 5.3.1.2.1 | 18 let | 247 |
| Upevnění palivového potrubí je uvolněnékód 6.1.3.6.1 | 18 let | 60 |
| Poškozené krycí sklo světlometu (funkce zachována)kód 4.1.1.2.1 | 18 let | 18 409 |
| Vytékající / nefunkční tlumič pérováníkód 5.3.2.2.2 | 19 let | 239 |
| Nesvítí zadní mlhová svítilnakód 4.5.1.1.2 | 19 let | 181 |
| Opotřebené závěsy nebo omezovače dveříkód 6.2.3.3.1 | 19 let | 1 776 |
| Poškozené brzdové potrubíkód 1.1.11.3.2 | 20 let | 298 |
| Kapotu či víko kufru nelze zajistit otevřenékód 6.2.3.5.1 | 20 let | 198 |
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Rozložení kódů motoru
Z 1 668 vozidel této motorizace se v registru eviduje 2 kódů typu motoru:
Další motorizace Citroënu C3 2003
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 187 000 km, obvyklém v inzerci. Odhad z cen srovnatelných vozů.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 100 000 km | 36 000 Kč |
| 150 000 km | 29 000 Kč |
| 200 000 km | 24 000 Kč |
| 250 000 km | 21 000 Kč |
| 300 000 km | 18 000 Kč |
Cenový odhad pro tuto motorizaci
Motorizace 1.1 Benzín 44 kW vychází při nájezdu kolem 187 000 km na přibližně 25 000 Kč. Polovina srovnatelných vozů se nabízí mezi 18 000 a 35 000 Kč.
S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 36 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 18 000 Kč.