Citroën Berlingo 2004
Způsobilé na 30 dnů 5,9 % · Nezpůsobilé 1,0 % (celkem 6,9 % bez plné způsobilosti, z 25 441 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 14 975 Kčmedián 44 450 Kčdo 56 690 Kč
Ročník 2004 Citroënu Berlingo má v českých registrech 2 574 vozů. Blížíme se roku s nejvyšším počtem registrací, model nabíral na popularitě. V provozu zůstává 1 392 vozů (54,1 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 1 336 vozů (51,9 %).
Jak ročník stárne
Citroënu Berlingo 2004 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 88,3 % | - |
| 6 let | 91,9 % | 80 000 až 150 000 km |
| 8 let | 94,0 % | 100 000 až 170 000 km |
| 10 let | 92,3 % | 130 000 až 190 000 km |
| 12 let | 91,7 % | 140 000 až 220 000 km |
| 14 let | 88,9 % | 160 000 až 240 000 km |
| 16 let | 89,8 % | 170 000 až 250 000 km |
| 18 let | 88,1 % | 180 000 až 260 000 km |
| 20 let | 86,1 % | 190 000 až 280 000 km |
| 22 let | 89,5 % | 190 000 až 280 000 km |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 66 kW (38,9 %), 1.9 Nafta 51 kW (23,3 %), 1.6 Benzín 80 kW (15,5 %).
Barevně převládá bílá (17,4 %), druhá nejčastější je modrá-metal (10,9 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 25 441 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2004 mělo plnou způsobilost 92,6 %. Model jako celek dosahuje 93,1 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.
Plnou způsobilost mělo 92,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,9 % a „Nezpůsobilé“ 1,0 % ze všech prohlídek (celkem 6,9 % bez plné způsobilosti).
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 8,8 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 193 698 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 146 799 až 246 763 km. To odpovídá asi 8 804 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (49,1 %), pak následují Jihomoravský kraj a Jihočeský kraj.
Vysoký podíl dovozů (51,9 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 21 036 | 35,1 % |
| Brzdové zařízení | 11 839 | 19,7 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 10 470 | 17,5 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 5 552 | 9,3 % |
| Řízení | 5 047 | 8,4 % |
| Výhledy | 3 764 | 6,3 % |
| Identifikace vozidla | 1 162 | 1,9 % |
| Jiné vybavení | 1 125 | 1,9 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Na co se zaměřit u ročníku 2004
Závady, které technici u Citroënu Berlingo 2004 zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Profil ročníku se od celého modelu může lišit.
| Závada | Častěji | |
|---|---|---|
| Poškozené brzdové potrubíBrzdové zařízení · kód 1.1.11.3.2 | B | 2,63× |
| Nefunkční klaksonJiné vybavení · kód 7.7.1 | B | 2,59× |
| Nefunkční airbag (kontrolka)Jiné vybavení · kód 7.1.5.2 | B | 2,38× |
| Překročený rozptyl kouřivostiObtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.8 | B | 1,73× |
| Radiální vůle rejdového čepuNápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.2.2.1 | B | 1,49× |
| Axiální vůle rejdového čepuNápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.2.3.1 | B | 1,45× |
Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021
Kdy se tyto závady objevují poprvé
Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.
| Závada | Obvykle poprvé v | Vozidel |
|---|---|---|
| Překročená kouřivost (diesel)kód 8.2.2.2.1.1 | 15 let | 1 127 |
| Překročený rozptyl kouřivostikód 8.2.2.2.1.8 | 16 let | 1 110 |
| Menší poškození čelního sklakód 3.2.1.2 | 16 let | 8 462 |
| Nefunkční klaksonkód 7.7.1 | 17 let | 222 |
| Radiální vůle rejdového čepukód 5.1.2.2.1 | 17 let | 561 |
Zobrazit všech 19 závad
| Závada | Obvykle poprvé v | Vozidel |
|---|---|---|
| Axiální vůle rejdového čepukód 5.1.2.3.1 | 18 let | 204 |
| Vůle v zavěšení kol (silentbloky, čepy)kód 5.3.3.1.1 | 18 let | 553 |
| Ovládání zvukového výstražného zařízení není spolehlivékód 7.7.2 | 18 let | 660 |
| Netěsnost posilovače řízeníkód 2.1.5.1.1 | 18 let | 1 157 |
| Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubíkód 1.1.11.3.1 | 18 let | 10 865 |
| Poškozená zásuvka tažného zařízeníkód 4.10.1.1 | 18 let | 351 |
| Nefunkční airbag (kontrolka)kód 7.1.5.2 | 19 let | 224 |
| Vůle v uložení mechanického odpruženíkód 5.3.1.1.1 | 19 let | 216 |
| Hřídel stěrače bez ochranného pouzdrakód 3.4.3.1 | 19 let | 1 150 |
| Netěsnost převodky řízeníkód 2.1.1.5.1 | 19 let | 3 210 |
| Poškozené brzdové potrubíkód 1.1.11.3.2 | 20 let | 479 |
| Uvolněné ukotvení sedadlakód 6.2.6.3.1 | 20 let | 1 439 |
| Prasklá prachovka převodky řízeníkód 2.1.1.5.2 | 20 let | 523 |
| Nefunkční stěrač zadního sklakód 3.4.1.1 | 20 let | 944 |
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2004
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.0 Nafta 66 kW | 1 000 | 93,0 % | 51 000 Kč |
| 1.9 Nafta 51 kW | 599 | 92,0 % | 44 000 Kč |
| 1.6 Benzín 80 kW | 398 | 92,7 % | 40 000 Kč |
| 1.4 Benzín 55 kW | 390 | 93,0 % | 35 000 Kč |
| 1.6 Benzín+LPG 80 kW | 45 | 89,5 % | 39 000 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 238 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 150 000 km | 60 000 Kč |
| 200 000 km | 50 000 Kč |
| 250 000 km | 44 000 Kč |
| 300 000 km | 36 000 Kč |
| 350 000 km | 33 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Citroën Berlingo ročníku 2004 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 44 450 Kč (při mediánovém nájezdu 237 500 km). Běžné rozpětí je od 14 975 do 56 690 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 76 762 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 12 830 Kč.
S nájezdem 150 000 km vychází odhad na 60 000 Kč, s nájezdem 350 000 km na 33 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Citroënu Berlingo 2004 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo43,6 % · 583 vozidel
- Belgie5,7 % · 76 vozidel
- Itálie3,3 % · 44 vozidel
- Francie3,0 % · 40 vozidel
- Rakousko3,0 % · 40 vozidel
- ostatní země9,0 % · 120 vozidel
- země neurčena32,4 % · 433 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj19,2 % · 4 875 prohlídek
- Jihomoravský kraj10,7 % · 2 713 prohlídek
- Jihočeský kraj9,2 % · 2 334 prohlídek
- ostatní61,0 % · 15 519 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Bílá17,4 % · 447 vozidel
- Modrá metalíza10,9 % · 280 vozidel
- Šedá metalíza10,8 % · 279 vozidel
- Stříbrná metalíza6,8 % · 175 vozidel
- Šedá5,4 % · 139 vozidel
- ostatní48,7 % · 1 254 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 27,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 3 355 vozů Citroënu Berlingo 2004 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Proklepněte konkrétní Citroën Berlingo 2004
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.