Citroën Berlingo 2024

Evidováno
227
Způsobilost na STK
96,3 %
Ø nájezd (medián)
4 033 km
Dovezeno (1 ks)
0 %

Způsobilé na 30 dnů 3,6 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 3,6 % bez plné způsobilosti, z 387 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 2,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 459 610 Kčmedián 529 862 Kčdo 574 896 Kč

V roce 2024 eviduje registr Citroënu Berlingo 227 vozů. V provozu jich zůstává 221 vozů (97,4 %); ze zahraničí dovezeno 1 vůz (0,4 %).

Ročník 202496,3 %
Model celkem93,1 %
Značka celkem93,4 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.5 Nafta 96 kW (54,6 %), 1.5 Nafta 75 kW (28,2 %), 1.2 Benzín 81 kW (17,2 %).

Nejčastější barva je bílá (41,4 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 387 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2024 mělo plnou způsobilost 96,3 %. Model jako celek dosahuje 93,1 %, tento ročník je tedy o 3,2 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 96,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,6 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 3,6 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,3 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 2023 (97,5 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 4 032 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 707 až 17 791 km. To odpovídá asi 2 016 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (41,5 %), pak následují Praha a Jihomoravský kraj.

Podíl dovozů (0,4 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Nejčastější závady STK

1
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
31×
2
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
4×
3
Neschválený typ kola nebo velikost (rozměr ráfku) není v souladu s údaji, uvedenými v technickém průkazu vozidla nebo je-li vozidlo vybaveno poklicemi kol, které brání v provedení předepsaných kontrolních úkonů.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.2.4
2×
Zobrazit další 1 závadu
4
Vozidlo, které podléhá registraci, není opatřeno předepsaným počtem tabulek registračních značek.
Identifikace vozidla · kód 0.1.1
1×

Motorizace ročníku 2024

MotorPočetSTK~cena
1.5 Nafta 96 kW12493,8 %573 952 Kč
1.5 Nafta 75 kW6499,1 %440 414 Kč

Cenový odhad

459 610
od Kč
529 862
medián Kč
574 896
do Kč

Při nájezdu kolem 30 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km540 000 Kč
50 000 km498 000 Kč
75 000 km464 000 Kč
100 000 km432 000 Kč
125 000 km397 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Citroën Berlingo ročníku 2024 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 529 862 Kč (při mediánovém nájezdu 30 460 km). Běžné rozpětí je od 459 610 do 574 896 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 602 990 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 413 000 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 540 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 397 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Citroënu Berlingo 2024 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Slovensko100,0 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj20,2 % · 78 prohlídek
  • Hlavní město Praha15,8 % · 61 prohlídek
  • Jihomoravský kraj12,7 % · 49 prohlídek
  • ostatní51,4 % · 199 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá41,4 % · 94 vozidel
  • Modrá21,6 % · 49 vozidel
  • Šedá20,7 % · 47 vozidel
  • Zelená12,3 % · 28 vozidel
  • Černá4,0 % · 9 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
37,0 %
evidováno u 462 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 100,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,9 %EURO 4 · 0,1 %

Majitelé a osud v registru

Z 1 249 vozů Citroënu Berlingo 2024 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
71,7 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
1 záznam
medián na vozidlo
Dokončené období držení
0,3 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
97,4 %
vyvezeno 2,6 % · zaniklo 0,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2024 patří u Berlingo k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 3,2 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Citroënu Berlingo

Proklepněte konkrétní Citroën Berlingo 2024

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.