Citroën Berlingo 2022
Způsobilé na 30 dnů 4,2 % · Nezpůsobilé 0,2 % (celkem 4,4 % bez plné způsobilosti, z 616 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 2,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 277 186 Kčmedián 311 911 Kčdo 372 326 Kč
V roce 2022 eviduje registr Citroënu Berlingo 263 vozů. V provozu jich zůstává 257 vozů (97,7 %); ze zahraničí dovezeno 5 vozů (1,9 %).
Jak ročník stárne
Citroënu Berlingo 2022 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 94,3 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.5 Nafta 75 kW (54,4 %), 1.5 Nafta 96 kW (34,2 %), 1.2 Benzín 81 kW (9,9 %).
Nejčastější barva je bílá (64,3 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 616 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2022 mělo plnou způsobilost 95,5 %. Model jako celek dosahuje 93,1 %, tento ročník je tedy o 2,4 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 95,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,2 % a „Nezpůsobilé“ 0,2 % ze všech prohlídek (celkem 4,4 % bez plné způsobilosti).
Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 41,5 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 66 322 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 37 568 až 100 993 km. To odpovídá asi 16 581 km ročně, tedy standardní osobní provoz (15 až 20 tisíc km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (39,0 %), pak následují Středočeský kraj a Moravskoslezský kraj.
Podíl dovozů (1,9 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 67 | 52,3 % |
| Výhledy | 61 | 47,7 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2022
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.5 Nafta 75 kW | 143 | 95,0 % | 300 000 Kč |
| 1.5 Nafta 96 kW | 90 | 95,9 % | 370 000 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 100 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 375 000 Kč |
| 100 000 km | 324 000 Kč |
| 150 000 km | 269 000 Kč |
| 200 000 km | 233 000 Kč |
| 250 000 km | 211 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Citroën Berlingo ročníku 2022 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 311 911 Kč (při mediánovém nájezdu 100 419 km). Běžné rozpětí je od 277 186 do 372 326 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 424 900 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 243 125 Kč.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 375 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 211 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Citroënu Berlingo 2022 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Maďarsko40,0 % · 2 vozidla
- Německo20,0 % · 1 vozidlo
- Rakousko20,0 % · 1 vozidlo
- Slovensko20,0 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha27,1 % · 167 prohlídek
- Středočeský kraj24,5 % · 151 prohlídek
- Moravskoslezský kraj17,9 % · 110 prohlídek
- ostatní30,5 % · 188 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Bílá64,3 % · 169 vozidel
- Šedá22,4 % · 59 vozidel
- Hnědá10,3 % · 27 vozidel
- Černá1,5 % · 4 vozidla
- Modrá1,5 % · 4 vozidla
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 69,3 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 1 057 vozů Citroënu Berlingo 2022 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2022 patří u Berlingo k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,4 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Citroën Berlingo 2022
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.