Citroën Berlingo 2026

Evidováno
187
Způsobilost na STK
97,1 %
Ø nájezd (medián)
455 km
Dovezeno (0 ks)
0 %

Způsobilé na 30 dnů 2,8 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,8 % bez plné způsobilosti, z 322 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 2,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 540 000 Kčmedián 586 500 Kčdo 654 688 Kč

Pro Citroën Berlingo ročníku 2026 eviduje registr 187 vozů. Aktivně jezdí 187 vozů (100,0 %), dovoz tvoří 0,0 % ročníku (0 vozů).

Ročník 202697,1 %
Model celkem93,1 %
Značka celkem93,4 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.5 Nafta 96 kW (57,8 %), 1.2 Benzín 81 kW (21,9 %), 1.5 Nafta 75 kW (20,3 %).

Nejčastější barva je bílá (41,7 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 322 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2026 mělo plnou způsobilost 97,1 %. Model jako celek dosahuje 93,1 %, tento ročník je tedy o 4,0 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 97,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,8 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 2,8 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,8 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2025 (95,3 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je 455 km, běžně v rozmezí 229 až 780 km.

Nejvíc kusů je v Praze (35,1 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Podíl dovozů (0,0 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Nejčastější závady STK

1
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
7×
2
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
2×

Motorizace ročníku 2026

MotorPočetSTK~cena
1.5 Nafta 96 kW10897,3 %673 950 Kč
1.2 Benzín 81 kW4197,2 %549 900 Kč

Cenový odhad

540 000
od Kč
586 500
medián Kč
654 688
do Kč

Při nájezdu do 1 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km547 000 Kč
50 000 km500 000 Kč
75 000 km459 000 Kč
100 000 km434 000 Kč
125 000 km347 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Citroën Berlingo ročníku 2026 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 586 500 Kč (při mediánovém nájezdu 3 km). Běžné rozpětí je od 540 000 do 654 688 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 726 640 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 508 901 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 547 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 347 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Citroënu Berlingo 2026 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha8,4 % · 27 prohlídek
  • Středočeský kraj8,4 % · 27 prohlídek
  • Jihomoravský kraj7,1 % · 23 prohlídek
  • ostatní76,1 % · 245 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá41,7 % · 78 vozidel
  • Modrá28,3 % · 53 vozidel
  • Šedá13,4 % · 25 vozidel
  • Zelená12,8 % · 24 vozidel
  • Černá3,7 % · 7 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
29,1 %
evidováno u 147 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 100,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 100,0 %

Majitelé a osud v registru

Z 504 vozů Citroënu Berlingo 2026 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
81,9 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
1 záznam
medián na vozidlo
Dokončené období držení
0,1 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
99,6 %
vyvezeno 0,2 % · zaniklo 0,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2026 patří u Berlingo k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 4,0 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Citroënu Berlingo

Proklepněte konkrétní Citroën Berlingo 2026

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.