Kód motoru

Motor B38A15F

Kompletní recenze motoru B38A15F: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 100 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA
Palivo
100 kW
Výkon (136 k)
~1 499 cm³
Objem
6 l/100 km
Ø spotřeba
137 g/km
Ø CO₂
210 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 6· Ø hmotnost 1 450 kg· Produkce 2020-2024· Ø stáří provozovaných vozidel 4 roky (medián 4 roky)· Pořadí popularity #2028· Pořadí spolehlivosti #94 z 2 382
Evidováno
678
V provozu
490
Způsobilost na STK
99,1 %
STK kontrol
1 522

Způsobilé na 30 dnů 0,9 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 0,9 % bez plné způsobilosti, z 1 522 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 4,2 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

B38A15F je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 678 vozidel s tímto kódem - pouze u značky BMW.

Jedná se o benzinový čtyřválec o objemu 1 499 cm³ a výkonu 100 kW (136 HP). Vyráběl se v letech 2020–2024.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let99,1 %533 kontrol
Stáří 4–7 let98,3 %649 kontrol

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km98,8 %1 119 kontrol
100 000–200 000 km56 kontrol · na podíl je to málo
Nad 300 000 km1 kontrola · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 1 522 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 99,1 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK je nadprůměrná.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Identifikace vozidla7× (50,0 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav4× (28,6 %)
Obtěžování okolí3× (21,4 %)

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto motoru přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

0,2 %
měření tohoto motoru s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 439 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Nejčastější závady STK pro motor B38A15F

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Regulace základního volnoběhu - otáčky nejsou ve stanoveném otáčkovém pásmu.
Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.7
2×
B
Emisně relevantní závady získané z řídící jednotky.
Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.9
1×

Vozidla s motorem B38A15F

Značka a modelPočet
BMW 118i250
BMW 218i189
BMW X1 sDrive18i162
BMW X2 sDrive18i43
BMW 218i Gran Tourer29
BMW 218i Active Tourer5

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru B38A15F podle modelu.

Značka a modelSTK
BMW 118i99,4 %
BMW 218i99,0 %
BMW X1 Sdrive18i98,9 %
BMW X2 Sdrive18i99,0 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód B38A15F nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • BMW 118i (2020–2024): 250 kusů
  • BMW 218i (2020–2024): 189 kusů
  • BMW X1 Sdrive18i (2020–2022): 162 kusů
  • BMW X2 Sdrive18i (2020–2023): 43 kusů
  • BMW 218i Gran Tourer (2021–2023): 29 kusů

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 221 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 2021 (104 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 457 vozidel s tímto motorem.

2021
2020 (7)2024 (21)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Hlavní město Praha185 vozidel
Jihomoravský kraj103 vozidel
Středočeský kraj99 vozidel
Moravskoslezský kraj62 vozidel
Ústecký kraj27 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem B38A15F podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod16 987 km
  • medián39 712 km
  • čtvrtina prohlídek nad65 819 km

Z 1 200 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
202110413,5 %
20226521,5 %
20232425,0 %
20242157,1 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem B38A15F

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.