BMW X1 2020
2.0 Nafta 140 kW
Specifikace motoru
Charakter motoru
Středně objemový turbodiesel je v této výkonové třídě typická volba pro dálkaře a řidiče s vysokým ročním nájezdem. Točivý moment přichází nízko a spotřeba zůstává rozumná.
U dieselů v tomto stáří je klíčové prověřit stav DPF filtru, EGR ventilu, vstřikovačů a systému common-rail. Servisní historie s doloženými výměnami oleje a paliva je zásadní.
Způsobilé na 30 dnů 4,3 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 4,3 % bez plné způsobilosti, z 139 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 474 750 Kčmedián 593 882 Kčdo 629 862 Kč
Druhá nejpočetnější motorizace u BMW X1 ročníku 2020 je 2.0 Nafta 140 kW - registr eviduje 40 vozů (23,0 % z celkového ročníku).
V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem B47C20B.
Spolehlivost mezi motory ročníku
Plná způsobilost tohoto motoru je 95,7 % (139 prohlídek), tedy o 2,7 procentního bodu pod průměrem mezi motory ročníku 2020 (ročník průměrně 98,3 %).
Plnou způsobilost mělo 95,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,3 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 4,3 % bez plné způsobilosti).
Naopak jde o nejhůře hodnocený motor ročníku, dokonce pod úrovní 2.0 Nafta 110 kW (98,2 %).
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Další motorizace BMW X1 2020
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 121 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 708 000 Kč |
| 100 000 km | 631 000 Kč |
| 150 000 km | 545 000 Kč |
| 200 000 km | 459 000 Kč |
| 250 000 km | 412 000 Kč |
Cenový odhad pro tuto motorizaci
Motorizace 2.0 Nafta 140 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 593 882 Kč (při typickém nájezdu 121 321 km). Běžné rozmezí je 474 750–629 862 Kč.
Oproti mediánu ročníku 2020 (499 000 Kč) je tato motorizace o 19 % výše.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 708 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 412 000 Kč.
Doporučení
V datech patří mezi nejrizikovější motorizace ročníku. Zvažte jiné alternativy nebo buďte extra důkladní při kontrole.
Statistiky jsou ale jen vodítko, před koupí konkrétního vozu si vždy ověřte jeho skutečný technický stav (předkupní prohlídka, servisní historie, prověření VIN).