BMW Řada 7 1997

Evidováno
193
Způsobilost na STK
93,9 %
Ø nájezd (medián)
263 768 km
Dovezeno (138 ks)
72 %

Způsobilé na 30 dnů 4,5 % · Nezpůsobilé 0,8 % (celkem 5,2 % bez plné způsobilosti, z 1 393 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 13,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Pro BMW Řadu 7 ročníku 1997 eviduje registr 193 vozů. Aktivně jezdí 98 vozů (50,8 %), dovoz tvoří 71,5 % ročníku (138 vozů).

Ročník 199793,9 %
Model celkem95,5 %
Značka celkem94,8 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 4.4 Benzín 210 kW (26,4 %), 2.5 Nafta 105 kW (15,5 %), 3.5 Benzín 173 kW (15,0 %).

Barevně převládá modrá-metal (23,8 %), druhá nejčastější je šedá-metal (20,2 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 393 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1997 mělo plnou způsobilost 93,9 %. Model jako celek dosahuje 95,5 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 1,6 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 93,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,8 % ze všech prohlídek (celkem 5,2 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 7,6 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 263 768 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 210 329 až 323 938 km. To odpovídá asi 9 095 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (38,0 %), pak následují Praha a Jihomoravský kraj.

Vysoký podíl dovozů (71,5 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku68138,1 %
Brzdové zařízení40322,6 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení24313,6 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav18610,4 %
Řízení1468,2 %
Výhledy754,2 %
Jiné vybavení522,9 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
268×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
131×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
120×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
97×
5
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
91×
6
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
80×
7
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
68×
8
Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy.
Brzdové zařízení · kód 1.1.6.2.1
67×

Motorizace ročníku 1997

MotorPočetSTK~cena
4.4 Benzín 210 kW5195,5 %–

Z registru vozidel

Složení BMW Řady 7 1997 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo17,4 % · 24 vozidel
  • Itálie4,3 % · 6 vozidel
  • Německo (NDR)2,2 % · 3 vozidla
  • Polsko1,4 % · 2 vozidla
  • Litevská republika0,7 % · 1 vozidlo
  • ostatní země2,2 % · 3 vozidla
  • země neurčena71,7 % · 99 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj14,8 % · 206 prohlídek
  • Hlavní město Praha14,6 % · 203 prohlídek
  • Jihomoravský kraj9,5 % · 133 prohlídek
  • ostatní61,1 % · 851 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Modrá metalíza23,8 % · 46 vozidel
  • Šedá metalíza20,2 % · 39 vozidel
  • Černá18,7 % · 36 vozidel
  • Černá metalíza11,9 % · 23 vozidel
  • Zelená metalíza10,9 % · 21 vozidel
  • ostatní14,5 % · 28 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
62,9 %
evidováno u 173 vozů
Airbag
32,7 %
evidováno u 90 vozů
Katalyzátor
29,5 %
evidováno u 81 vozů
Tažné zařízení
22,2 %
evidováno u 61 vozů
ASR
14,5 %
evidováno u 40 vozů
Pohon na plyn
13,5 %
evidováno u 37 vozů
Klimatizace
9,5 %
evidováno u 26 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 16,7 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 2 · 91,3 %EURO 1 · 6,5 %EURO 4 · 2,2 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 1997 je mezi ročníky Řady 7 podprůměrný. Plná způsobilost je o 1,6 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.

Velká část nabídky má přes 300 000 km. Kontrola stavu motoru, rozvodů a podvozku je u této generace nutná.

Jiné ročníky BMW Řady 7

Proklepněte konkrétní BMW Řadu 7 1997

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.